Jelszó újra *
Email *
Email újra *
Captcha *
Milata Patrik és Judik Diána nyerte a királykategóriát a Burger King Ultrabalaton TRAIL-en! A Csopakról induló terepfutóversenyen Milata 9 óra, 26 perc 57 másodperc, Judik pedig 12 óra, 52 perc és 57 másodperc alatt teljesítette a 109 kilométeres távot.
A hétvégén megrendezik a Burger King Ultrabalaton Trailt! A terepfutó-versenyen három távon állhatnak rajthoz az indulók. A legrövidebb a Koloska Trail, itt 22 kilométert teljesíthetnek a futók. A Gella Trailen 40 kilométeres a táv, a királykategóriában pedig 109 kilométert kell leküzdeni, ez a Hegyestű Trail.
Már javában ősz van. Nemcsak a naptár mondja ezt, hanem az időjárás, a környezet is. Elég csak kilépni a kapun, és a minket körülölelő természetet megtekinteni, észlelni a természet változásait. A futásaink tekintetében is észrevehető különbségek vannak. A hőmérséklet csökken, a teljesítményünk máshogyan alakul, leginkább azt vesszük észre szubjektív értelmezésben, hogy növekedett a nyári hőségben produkált eredményeinkhez képest. Ez a…
A hétvégén Pécsett rendezték meg a tájékozódási futók legnagyobb presztízsű országos bajnokságát, a normáltávú ob-t. A férfiak között új bajnokot avattak: a 28 éves Liszka Krisztián sok dobogós helyezés után életében először ért fel a csúcsra egyéni ob-n. A nőknél a 19 éves Gárdonyi Csilla ezúttal is elhozta az aranyérmet.
Sporttörténelmi siker az NN Ultrabalatonon! Bódis Tamás a rangos ultrafutó verseny történetében először a férfiak mezőnyében megvédte címét. A nőknél Maráz Zsuzsanna volt a leggyorsabb, ő a nőknél negyedszer lett Ultrabalaton-győztes.
A tavaszi idény törlése miatt rendkívül feszített lett a hazai tájékozódási futók őszi versenyszezonja. A tavaszról elhalasztott országos bajnokságok pótlására is most kerül sor, így számtalan alkalom nyílik a legjobbak részére, hogy összecsapjanak. A júniusról szeptember végére átkerült egyéni éjszakai ob-n, és az ezzel együtt megrendezett egyesületi váltó ob-n így is nagy létszámú, erős mezőny állt rajthoz.