Jelszó újra *
Email *
Email újra *
Captcha *
Várhatóan hatszáznál több hajó áll majd rajthoz a július közepén rajtoló 51. Kékszalag Nagydíjon a szervező Magyar Vitorlás Szövetség várakozása szerint. Európa legrégebbi és leghosszabb tókerülő versenye nemcsak a vitorlázás, hanem a Balaton ünnepe is, így hozzájárul a helyi turizmus fejlődéséhez, a sport, és ezen belül a vitorlázás népszerűsítéséhez.
Élete legkeményebb és legnehezebb versenyén nagyot küzdött Érdi Mária, végül a TOP10-ben zárt Portóban.
A minden eddiginél komolyabb díjazásnak, színvonalas programoknak, valamint a május 25–26-i hétvégére várható remek vitorlázóidőnek köszönhetően közel 120 hajó jelezte részvételi szándékát az 52. Mihálkovics Kupa – Jeep RENEGADE Nagydíjra. Minden készen áll Balatonföldváron a „magyar tenger” egyik legrangosabb regattájának rajtjára!
Pályafutása második Európa-bajnoki ezüstérmét szerezte a vitorlázó Berecz Zsombor: a finn dinghy osztályban induló magyar világbajnok az Athénban megrendezett versenyen második helyezett lett. A szombati éremfutamon a kilencedik helyen ért célba, amivel bebiztosította Európa-bajnoki helyezését. A magyar versenyző számos nagy nevet előzött meg, a vert mezőnyben végzett a világranglista élén álló holland Nicholas Heiner és a balatonföldvári 2017-es világbajnok svéd…
Érdi Mária ezüstérmet szerzett Hyéres-ben. A magyar vitorlázó a French Olympic Week elnevezésű versenyen, a női Laser Radial hajóosztályban állhatott fel a dobogó második fokára.
Nem kedvezett Érdi Máriának a genovai széltelenség. Az ifjúsági világ- és Európa-bajnok magyar vitorlásversenyző a 22. helyen végzett a női laser radial hajóosztály olaszországi világkupaversenyén.