Jelszó újra *
Email *
Email újra *
Captcha *
Érdi Mária a 2020-as tokiói olimpia tesztversenyén indul. Az ifjúsági világ- és Európa-bajnok magyar vitorlásversenyző az elmúlt napokban Enoshimában, gyakorlatilag a jövő évi olimpia vitorlás versenyeinek helyszínén edzett.
A tokiói olimpiára készülő Érdi Mária a 23. helyen végzett a Japánban megrendezett laser radial világbajnokságon. A Sakaiminatóban megrendezett világversenyt a dán Anne-Marie Rindom nyerte meg. A női laser radial hajóosztályban 111 induló volt Japánban.
Új győztest avattak a Kékszalagon: a versenyben a Racing Django katamarán Petrányi Zoltán kormányzásával lett az első. A vitorlásversenyen 561 hajó legénysége indult és 269 ért célba a rendkívül gyenge szélben a 48 órás határidőn belül. A rendező Magyar Vitorlás Szövetség szerint a sportszerűség Kékszalagja volt az idei, mivel rengeteg hajós még a szabályokban lefektetett limitidőtől függetlenül is befutott a…
Szereti az embert próbáló feladatokat Szabó Krisztián rallykrossz Európa-bajnok autóversenyző: egy vadonatúj versenyhajóval elindul a csütörtökön rajtoló 51. Kékszalag Nagydíjon.
Nagy csatában és a verseny végére leálló szélben, esős időben a Litkey Farkas kormányozta Prevital nevű katamarán nyerte a Balaton keleti medencéjében szombaton megtartott Fehér Szalag GeneralCom Nagydíjat. A klasszikus hajóknak kiírt 22. Izsák Szabolcs Emlékversenyen, azaz a Classic Roundon pedig a Pomucz Tamás kormányozta Capella 70-es cirkáló szerezte meg az első helyet.
A magyar fejlesztésű Kwindoo nyomkövető alkalmazásával okostelefonról vagy számítógépről mindenki percről percre nézheti az egy hét múlva, 2019. július 18-án Balatonfüredről induló Kékszalag vitorlásversenyt. A nézőknek és a versenyzőknek külön-külön alkalmazást kell használniuk. A Magyar Vitorlás Szövetség szerint a nyomkövető alkalmazás segítségével még nagyobb lehet a vitorlázás és a Balaton iránti érdeklődés.