Email *
Email újra *
Captcha *
Reload Captcha
A "hagyományoknak" megfelelően idén is a JohanAnker Kupán, flottabajnoksággal zárták a szezont a magyar Dragonosok. Habár az időjárás nem kedvezett, azonban ennek ellenére jól sikerült a verseny, amelyen két külföldi egység is harcba szállt. A házigazda a Hungária Yacht Club volt. A 13 hajó között a diadalt egyébként a Gömbös Lóránd vezette Nyári Mikulás szerezte meg, ezzel együtt pedig az…
Splitben, az olimpiai Laser Standard hajóosztály világbajnokságán a 17. helyen végzett Vadnai Benjamin.
A Bakóczy Róbert vezette FGF Sailing Team a hollandiai Medemblikben rendezett Melges 24 nyílt holland bajnokság futamán újabb futamgyőzelemmel biztosította első helyét. A megmérettetés egyébként a hajóosztály Európa Kupa sorozatának ötödik versenye volt.
Eddig minden futamot megnyert az FGF Sailing Team Bakóczy Róbert kormányzásával a hollandiai Medemblikben zajló Melges 24 Európa Kupa versenyen. A háromnapos regatta a Melges 24 European Sailing Series negyedik viadala. A másik magyar csapat, a Seven Five Nine, Csoltó Ákos vezetésével jelenleg a negyedik helyen áll. A verseny vasárnap zárul.
Sokat profitálhat a magyar vitorlázás abból, hogy idén a Balatonon rendezték meg a Finndingi-világbajnokságot - legalábbis így véli a Magyar Vitorlás Szövetség (MVSZ) főtitkára, Holczhauser András, aki hozzátette: ilyenkor a sportág maga is reflektorfénybe kerül.
Berecz Zsombor az ötödik helyen végzett a balatonföldvári Finndingi-világbajnokságon.