Bejelentkezés Regisztrálás

Belépés a Fiókodba

Felhasználói név *
Jelszó *
Adatok megjegyzése

Fiók létrehozása

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Név *
Felhasználói név *
Jelszó *
Jelszó újra *
Email *
Email újra *
Captcha *

Teljessé vált a magyar csapat Kiemelt

Az utolsó kérdés is eldőlt a július 14-16-án Plovdivban sorra kerülő kajak-kenu Európa-bajnokságon induló magyar csapattal kapcsolatban: Hüttner Csaba szövetségi kapitány férfi K-4 1000 méteren a Kammerer Zoltán, Noé Bálint, Ceiner Benjámin, Bárdfalvi Márk összeállítású egységet nevezi.

A szegedi első válogató alapján még Pauman Dániel neve merült fel a csapathajóval kapcsolatban, s csütörtökön, Szolnokon a kapitány több összeállításban is tesztelte az egységet. "Az öt emberből három négyest próbáltam ki, s nem volt egy másodperc különbség a hajók között - idézte a szövetség honlapja Hüttner Csabát. - A széljárás ugyan ide-oda változott, de körülbelül ugyanazok voltak a körülmények mindhárom esetben. Mivel az eredmények alapján nem láttam lényeges eltérést az egységek között, ezért úgy határoztam, hogy a válogatón K-1 1000 méteren második helyen záró Ceiner Benjámint, a harmadik Noé Bálintot, valamint a K-2 1000 méteren második helyet szerző Kammerer Zoltánt és Bárdfalvi Márkot nevezem a plovdivi Európa-bajnokságra."

    A magyar Eb-csapat:


    férfiak:

    K-1:
200 m: Horváth Bence (Graboplast Győri VSE)
500 m: Kopasz Bálint (Algyő SE)
1000 m: Kopasz 
5000 m: Solti László (Vasas SC)
    K-2:
200 m: Balaska Márk, Birkás Balázs (Bp. Honvéd, Démász Szeged)
500 m: Nádas Bence, Tótka Sándor (Démász Szeged, UTE)
1000 m: Hufnágel Tibor, Ilyés Róbert (Bp. Honvéd)
    K-4:
500 m: Nádas, Tótka, Mozgi Milán, Molnár Péter (Démász Szeged, UTE, Graboplast Győri VSE, Bp. Honvéd)
1000 m: Kammerer Zoltán, Noé Bálint, Ceiner Benjámin, Bárdfalvi Márk (Graboplast Győri VSE, Bp. Honvéd, Bp. Honvéd, Vasas SC)
    C-1:
200 m: Hajdu Jonatán (Dunaferr)
500 m: Fekete Ádám (UTE)
1000 m: Vasbányai Henrik (KSI SE)
5000 m: Varga Dávid (Graboplast Győri VSE)
    C-2:
200 m: Hajdu, Fekete
500 m: Korisánszky Dávid, Mike Róbert (KSI SE)
1000 m: Korisánszky, Mike
    C-4:
1000 m: Vasbányai, Varga, Sarudi Pál, Fekete (KSI SE, Graboplast Győri VSE, Közgép SE, UTE)
    
    nők:

    K-1:
200 m: Lucz Dóra (UTE)
500 m: Takács Tamara (Vasas SC)
1000 m: Bodonyi Dóra (Közgép SE)
5000 m: Bodonyi 
    K-2:
200 m: Hagymási Réka, Szabó Ágnes (Bp. Honvéd, KSI SE)
500 m: Farkasdi Ramóna, Medveczky Erika (Bp. Honvéd, Démász Szeged)
1000 m: Farkasdi, Bodonyi 
    K-4:
500 m: Lucz, Takács, Medveczky, Vad Ninetta (UTE, Vasas SC, Démász Szeged, Vasas SC)
    C-1:
200 m: Devecseriné Takács Kincső (Graboplast Győri VSE)
    C-2:
500 m: Balla Virág, Devecseriné Takács Kincső (Graboplast Győri VSE)

(mti)

Fotó: http://kajakkenusport.hu

 

Utoljára frissítve: péntek, 30 június 2017 06:35
Bányász Árpád

„Sporttal minden könnyebb” – (r π)