Email újra *
Captcha *
Tizenegy gólos szegedi siker MTI Fotó: Kovács Anikó

Tizenegy gólos szegedi siker Kiemelt

A Szeged 11 góllal győzött a sereghajtó dán Kolding ellen a kézilabda Bajnokok Ligája hétvégi fordulójának vasárnapi játéknapján.

A két gárda október 11-ei dániai összecsapása a Tisza-partiak 27-22-es győzelmével zárult. Azért volt fontos a magyar csapat számára az újabb két pont begyűjtése, hogy megőrizze az esélyt a csoportokon belüli minél jobb helyezésre, ezáltal pedig a későbbi kieséses szakaszt érintő könnyebb sorsolás elérésére.

Döcögősen indult a hazaiak játéka, a Kolding elhúzott 6-4-re, a 12. percben azonban már 7-6-os szegedi vezetést mutatott az eredményjelző. Kilenc-kilenc után következett be a várt fordulat: a hazai együttes 15-10-re elhúzott, elsősorban a sorozatban eredményes Ancsin révén. A dánok igyekeztek versenyben maradni, de a szünetig nem tudták csökkenteni hátrányukat (18-13).

A második harminc perc elején folytatódott a szegediek sziporkázó játéka, és a 38. percben már 23-13 volt az eredmény. A Szeged diktálta a tempót, és a játékrész közepén már 13 találatnyira hízott a különbség (29-16). A Kolding a végén örülhetett, hogy "csak" 11 góllal kapott ki a remeklő Szeged vendégeként.

MOL-Pick Szeged - Kolding (dán) 34-23 (18-13)