Bejelentkezés Regisztrálás

Belépés a Fiókodba

Felhasználói név *
Jelszó *
Adatok megjegyzése

Fiók létrehozása

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Név *
Felhasználói név *
Jelszó *
Jelszó újra *
Email *
Email újra *
Captcha *
Vasárnap kezdődik a vb-selejtezősorozat Fotó: Facebook (MLSZ - Magyar Labdarúgó Szövetség)

Vasárnap kezdődik a vb-selejtezősorozat

Vasárnap elkezdődik a 2018-as labdarúgó-világbajnokság európai selejtezősorozata. A magyar csapat utoljára 1986-ban szerepelt vb-n, így egy újabb bravúrral érne fel a kijutás.

Az 54 válogatott közül a csoportküzdelmeket követően a kilenc első helyezett automatikusan résztvevője lesz a vb-nek, míg a nyolc legjobb csoportmásodik pótselejtezőn vívhatja ki a szereplést. A csoportmásodikoknál az utolsók elleni eredmények nem számítanak.

A magyar válogatott - amely legutóbb 1986-ban volt világbajnoki résztvevő - az Európa-bajnok portugál, a svájci, a lett, a feröeri és az andorrai csapattal szerepel azonos csoportban.

A selejtezősorozatban abszolút újonc az Európai Labdarúgó Szövetség tagjai közé májusban éppen Budapesten felvett Koszovó, míg Gibraltár - amely a 2016-os Eb kvalifikációjában már szerepelt - szintén először indulhat.

A német válogatott Norvégia otthonában teheti meg az első lépést a címvédés felé.

A program (uefa.com):

szeptember 4., vasárnap:

C csoport:
San Marino-Azerbajdzsán, Serravalle 18.00
Norvégia-Németország, Oslo 20.45
Csehország - Észak-Írország, Prága 20.45

E csoport:
Kazahsztán-Lengyelország, Asztana 18.00
Dánia-Örményország, Koppenhága 18.00
Románia-Montenegró, Kolozsvár 20.45

F csoport:
Litvánia-Szlovénia, Vilnius 18.00
Szlovákia-Anglia, Trnava 18.00
Málta-Skócia, Ta'Qali 20.45

szeptember 5., hétfő:

D csoport:
Grúzia-Ausztria, Tbiliszi 18.00
Szerbia-Írország, Belgrád 20.45
Wales-Moldova, Cardiff 20.45

G csoport:
Albánia-Macedónia, Shkoder 20.45
Izrael-Olaszország, Haifa 20.45
Spanyolország-Liechtenstein, León 20.45

I csoport:
Horvátország-Törökország, Zágráb 20.45
Ukrajna-Izland, Kijev 20.45
Finnország-Koszovó, Turku 20.45

szeptember 6., kedd:

A csoport:
Svédország-Hollandia, Solna 20.45
Bulgária-Luxemburg, Szófia 20.45
Fehéroroszország-Franciaország, Boriszov 20.45

B csoport:
Svájc-Portugália, Bázel 20.45
Feröer-szigetek - MAGYARORSZÁG, Torshavn 20.45
Andorra-Lettország, Andorra La Vella 20.45

H csoport:
Ciprus-Belgium, Nicosia 20.45
Bosznia-Hercegovina - Észtország, Zenica 20.45
Gibraltár-Görögország, Faro 21.45