Jelszó újra *
Email *
Email újra *
Captcha *
Az első két nap hét magyar érme után szerdán Szabó Anita révén megszületett az első Európa-bajnoki cím is az Isztambulban zajló junior uszonyosúszó kontinensviadalon. A debreceni tehetség ráadásul a korosztályos világrekordot beállítva diadalmaskodott. Mellette Hamlin Dorothy immár a negyedik ezüstjét söpörte be az Eb-n, míg Stadler Csenge és Lengyeltóti Bence szintén dobogóra állhatott.
Éremesővel és nem mindennapi közösségi élményekkel zárta a belgrádi uszonyosúszó világbajnokságot az immár 11-szeres világbajnok Senánszky Petra, és a tavaly óta magyar színekben versenyző, élete első felnőtt vb-jén szerepelt Bukor Ádám. Az egyéni számokban szerzett arany- és ezüstérmek mellett mindkét sportoló számára különlegesen kedves a váltókkal elért, nagy küzdelmek árán kiharcolt harmadik hely.
Két aranyérmet, két ezüstöt és egy bronzérmet szereztek a magyarok a belgrádi Universiadé bajnokságon.
Bukor Ádám ezüstérmével zárult – magyar szempontból – a belgrádi uszonyosúszó-világbajnokság. A Magyar Búvár Szakszövetség információi szerint Bukor 800 méteres felszíni úszásban lett második.
Senánszky Petra megszerezte a második világbajnoki aranyérmét Belgrádban. A magyar világklasszis az 50 méteres uszonyos gyorsúszás döntőjében győzött. A kétszeres Világjátékok-győztes Senánszkynak ez volt a 11. felnőtt világbajnoki aranyérme.
Két arannyal és egy bronzéremmel kezdtek a magyar válogatott tagjai a Belgrádban zajló uszonyosúszó-világbajnokságon.