Jelszó újra *
Email *
Email újra *
Captcha *
Tizenkilenc arany-, 17 ezüst- és 28 bronzérmet szereztek fiataljaink a Jesolóban rendezett kadet és junior kick-box világbajnokságon. A sportág történetének eddigi legnagyobb – 65 ország 1800 versenyzőjét felvonultató – utánpótlás vb-jén a több mint százfős magyar válogatott Oroszország mögött a második helyen végzett az éremtáblázaton, megelőzve többek között a házigazda olaszokat.
A már hagyománnyá vált pályázati rendszerben 84 fiatal sportolót támogat a MOL Új Európa Alapítványa. Az idei évben a MOL több mint 30 millió forintot fordít a Tehetségtámogató Program Sport pályázatának keretében a fiatal sportolók támogatására. 2018-ban a MOL összesen 84 sportolót részesített támogatásban, akik közül 71-en 18 év alatti versenyzők, 13-an pedig 18. életévüket betöltött, eredményes sportpályafutást folytató klasszis…
Az autósportban is egyre inkább rivaldafénybe kerülnek a fiatal tehetségek. Mivel mi is szívünkön viseljük az utánpótlást, így szeretnénk egy fiatal tehetséget bemutatni, méghozzá a 9 éves Varga Martint.
Remekeltek a magyarok a szlovákiai Jánosházán, ahol a visegrádi országok fiatal szkanderosai álltak asztalhoz! A XIV. Junior Visegrád Armwrestling GP-t azért indították el több, mint 10 évvel ezelőtt, hogy a junior korú versenyzők nemzetközi színtéren is rutint szerezhessenek. A viadal integrált, így mozgáskorlátozott kategória is volt. A magyar junior csapat 5 aranyérmet, 3 ezüstérmet és 5 bronzérmet szerzett.
A magyar játékosok egy-egy arany- és ezüstérmet szereztek a vasárnap véget ért szombathelyi ifjúsági és serdülő nemzetközi asztalitenisz versenyen.
A Budapesten rendezett kadet tekvondó Európa-bajnokságot a magyar válogatott összesen két éremmel zárta.