Jelszó újra *
Email *
Email újra *
Captcha *
Magyar sikerek a Szentes Openen. A nemzetközi táncsportos eseményen több kategóriában is magyar versenyzők álltak a dobogó legmagasabb fokára. A kiemelt kategóriát is hazai páros nyerte, ugyanis a felnőtt mezőnyben, az International Latin Openen Hidi Balázs, Kis Violetta győzött, megelőzve Miha Zerjavot és Karcagi Laurát.
A szentesi Szilver TSE versenyrendezőként kilép a nemzetközi porondra. November 9-én ugyanis International Opent rendeznek Szentesen. A Csongrád megyei város évtizedek óta a magyar táncsport fellegvárának számít, ám ez az első alkalom, amikor rangos nemzetközi eseménynek ad otthont.
A Hungarian Openen ezúttal Gabriele Goffredo és Anna Matus lép parkettre. A világklasszis latinpáros moldáv színekben hódította meg a világot. Trófeagyűjteményükben megtalálható a latin világbajnoki győzelemért járó kupa, emellett nyertek Európa-bajnokságot és Világjátékokat is.
Sikeres volt a 16. Kistelek Open. A rangos nemzetközi táncversenyen több számban is magyar győzelem született. A Csongrád megyei kisvárosnak, illetve a rendező PRO Art Táncstúdiónak az idei open főpróba volt a jövő évi világverseny előtt. 2020-ban ugyanis Kistelek ad otthont az U21-es Standardtáncok Világbajnokságának.
Ismét világbajnoki döntőt táncolt a magyar bajnok. Andrea Silvestri és Váradi Martina a hatodik helyen végzett a latintáncok világbajnokságán. A moszkvai vb-n a másik magyar páros, Hidi Balázs és Kis Violetta egy szlovák párossal holtversenyben a 41-42. helyen zárt.
Magyar táncművész is részese Európa egyik legizgalmasabb táncos show-jának. A szlovéniai Ljubljanában nagy sikerrel játsszák a Dance Amore című darabot, amelyben világ- és Európa-bajnokok kaptak szerepet. Ebben a társulatban van Tóth Orsolya is, aki több országban is versenyzett, sőt, Spanyolországban és Csehországban bajnoki címet is szerzett.