Keresés
Close this search box.

Kategóriájában harmadik lett a Sportime-Hammer Team a XI. NN ULTRABALATON-on

blank

Bejött a papírforma, s a nagy hőség sem okozott problémát a XI. NN ULTRABALATON résztvevőinek. Persze idén is akadtak nehézségek, hiszen a futóknak meg kellett küzdeniük a szembeszéllel vagy éppen az özönvízszerű esővel, illetve az is bajban volt, aki nem készült naptejjel az első szakaszra. Mindezek ellenére csúcsdöntés és címvédés is történt – ráadásul magazinunk is képviseltette magát Sportime-Hammer Team néven.

Tavaly 54 nap, idén már 54 óra is elég volt ahhoz, hogy megteljen a nevezési tábla – ez volt a 2017-es év első rekordja. A következő a rajtvonalhoz álló 1000 csapat és 200 egyéni induló, amely nagyságrendileg 10 ezer versenyzőt jelentett az ország egyik legnépszerűbb tömegsportrendezvényén. A 220 kilométeres távon 300 fős személyzet gondoskodott arról, hogy mindenki otthon érezze magát a körön, 200 fő pedig a forgalom irányításával segítette a biztonságos teljesítést.

A résztvevők péntek délutántól folyamatosan érkeztek a Club Aligai versenyközpontba. Ez a nap a töltődésé volt, tésztaparti, beszélgetések, szelfik a hatalmas NN ULTRABALATON feliratnál, majd 9 óra után egy kis kertmozis nosztalgia következett. Legalábbis azoknak, akik nem pihenéssel töltötték a rajt előtti éjszakát, hanem Simonyi Balázs ULTRA című filmjéből merítettek erőt a teljesítéshez. A nézők közt ott volt film egyik főszereplője is, Gilles Pallaruelo, ő a versenysorozat történetében az egyetlen olyan induló, aki az összes ULTRABALATON-t teljesítette egyéniként.

A korábbi évekhez hasonlóan Balatonaligáról indult a kör északi irányba. A szombati szakasz két szempontból is embert próbáló volt; egyrészt az égető napsütés, másrészt az orkán erejű szembeszél nehezítette az ultrabalatonistákat. Ennek ellenére a mezőny a vártnak megfelelő ütemben haladt. Sötétedés után ítéletidőben folytatódott a verseny, előbb a tejes Balatont érintő másodfokú viharjelzéssel, majd özönvízszerű esővel. A XI. ULTRABALATON legnagyobb meglepetése kicsivel éjfél előtt jött Dan Lawson személyében, aki a fentiek ellenére 18 óra 30 perc, 20 másodperc alatt teljesítette a 220 kilométert; megdöntve ezzel a Jan-Albert Lantink által beállított 18 óra 37 perc 36 másodpercet. Méghozzá mindezt olyan könnyedséggel, mintha 2 kilométert kocogott volna a versenyközpont körül. A hölgyek közt Maráz Zsuzsanna egymás után másodszor védte meg a bajnoki címét, 22 óra 31 perc 31 másodperces idejével, ami szintén példa nélküli a verseny eddigi történetében.

Egyedi rajtszámos egyéni indulóik is sikeresen teljesítették a távot. A tizedik alkalommal teljesítő, 10-es rajtszámú Tóth Attila 23:01:38 alatt, a 11-es rajtszámot viselő Guilles Pallaruelo pedig 29:37:40 alatt ért körbe.

Ami a további számokat illeti. A táv 220 kilométer. A frissítésre elhasznált víz 24 tonna. Banán 2 tonna, paradicsom 500 kiló, szőlőcukor 300 kiló.

★5 FŐS CSAPATOK NŐI★
1. MindSystem Sashegyi Gepárdinák (16:14:56)
2. őRUNgyalok (19:12:35)
3. Sportime-Hammer Team (20:34:42)

★6-12 FŐS CSAPATOK FÉRFI★
1. Mind System Sashegyi Gepárdok (13:17:41) 10 fő

2. MRS SZOLGÁLATI AGARAK (14:01:26) 12 fő
3. mindsystem.hu (14:32:49) 11 fő

Ez volt a XI. NN ULTRABALATON, köszönjük, hogy velünk voltatok!

A könnyek és az esőcseppek felszáradnak, de a dicsőség örök! Ez volt a XI. NN ULTRABALATON, köszönjük, hogy velünk voltatok! #nnultrabalaton #BüszkékVagyunkRátok

Közzétette: ULTRABALATON – 2017. május 25.