Keresés
Close this search box.

Történelmi esemény a mentőkutyások életében

blank

„Összefogás egy érdekért, az ÉLETÉRT” volt a mottója annak a sajtótájékoztatónak, amelyet a Kutyákkal az Életért Alapítvány (KÉA) tartott Budapesten, a WestEnd City Center bevásárlóközpontban.

A KÉA kezdeményezésére 9 mentőszervezet írt alá szakmai együttműködési megállapodást. Ezek a következők:

– SOS Mentőkutyás Egyesület
– Mancs a Kézben Egyesület
– Kutyák a Rák Ellen az Életért Alapítvány
– Kékes Kutató-Mentő Alapítvány
– Tatabányai Polgári Védelmi és Kutató-mentő Egyesület
– Baráthegyi Vakvezető és Segítő Kutyaiskola Alapítvány
– Neptun Búvárklub
– Kelet-magyarországi Speciális Mentő Egyesület
– Kutyákkal az Életért Alapítvány

„A cél nagyon egyszerű! A mentőkutyás tevékenység hatékonyabbá tétele érdekében összefogásban van az erő. Riasztás esetén, eltűnt személynél legtöbbször hatalmas területeket kell átvizsgálni, ehhez nagy létszámú csapatok kellenek” – mondta Szabó Gábor, a KÉA elnöke.
Az önkéntes mentőkutyás szolgálatra nagy szükség van, bizonyítja az is, hogy 25 éves pályafutásuk elteltével elkötelezték magukat jószolgálati nagykövetnek az Irigy Hónaljmirigy tagjai: Csarnoki Antal, Kabai László, Molnár Imre, Papp Ferenc, Sipos Péter, Sipos Tamás, Uszkó László, Varga György. Nemcsak nevüket és arcukat, hanem személyüket is adják a mentés érdekében.

„Amikor Orlik Zolitól megkaptuk a felkérést, gondolkodás nélkül mondtunk mind a nyolcan igent – nyilatkozott szerkesztőségünknek Sipos Péter, az együttes frontembere. – Több jótékony cél mellett állunk, de szelektálnunk kell a sok felkérés között. A 9 szervezet úgymond véd- és dacszövetséget fogad egymásnak, ezt példamutatónak tartottuk, hogy végre vannak alapítványok, illetve önkéntes szervezetek, amelyek egy közös cél felé húznak, és jót akarnak, ezért úgy gondoltuk, érdemes támogatnunk!”
A jószolgálati nagykövetek mellett tiszteletbeli követeket neveztek ki. Személy szerint: dr. Takács Ildikó, dr. Csisztu Zsuzsa, Bezzegh Krisztián, valamint a KÉA tiszteletbeli önkéntesei lettek: Kalmár Ágnes, Fehér Mariann, Bányász Árpád, Bikfalvi Tamás és Horváth Szilárd.

A sajtó és a meghívott vendégek nyilvánossága előtt fontos esemény volt a továbbiakban, hogy a Magyar Önkormányzatok Szövetségének elnöke, dr. Gémesi György és Szabó Gábor, a KÉA elnöke együttműködési megállapodást írt alá azért, hogy Magyarország legkisebb településeire is eljusson az önkéntes szervezet hívószáma.
„Sok esetben a polgármesterek a jó mentésvezetők, ezért szeretnénk, ha a lehető legtöbb településvezető, akik jó személyi és területi ismeretségekkel rendelkeznek, ha kell, azonnal felvehessék a kapcsolatot a KÉA Mentőkutyás Szolgálat központi ügyeletével” – mondta dr. Gémesi György, a MÖSZ elnöke.

A sajtótájékoztató zárásaként a KÉA kuratóriuma által létrehozott, és a HORFER SERLEG Kft. által felajánlott Mentőkutyával az Emberekért Nívódíjat Szabó Gábor és Orlik Zoltán, valamint a kinevezett jószolgálati nagykövetek részéről Sipos Péter adta át. Magyarországot képviselve a Nemzetközi Mentőkutyás Szervezet (IRO) világbajnokságán egyedüliként aranyérmet szerzett Leczki Sarolta kapta a díjat, akinek szaktudását fenntartások nélkül elismerik.

www.segitokutya.eu

A szerzőről

Szólj hozzá

Kapcsolódó bejegyzések

Scroll to Top