hÁrspataki gábor

Győzött a karatés Hárspataki Gábor Lengyelországban

Kilenc ország közel 900 versenyzőjének részvételével rendezték meg Lódz-ban a Harasuto Kupa rangos nemzetközi karate versenyt, amelyen a magyar színeket 110 sportoló képviselte. A mieink a nemzetek versenyében a házigazda lengyelek mögött a második helyet szerezték meg, a klubok között pedig az MTK harmadik lett. A magyar győztesek között volt a tavalyi tokiói olimpián bronzérmet nyert Hárspataki Gábor is.

A lengyelországi megmérettetés a felnőtt magyar versenyzők számára válogató verseny volt a májusi törökországi Európa-bajnokságra, míg a fiatalok a Lódz-i viadallal kezdték meg az őszi korosztályos világbajnokságra kvalifikáló sorozatot.

A felnőtt férfiak 75 kg-os súlycsoportjának tíz karatésa közül Hárspataki Gábor bizonyult a legjobbnak. Olimpiai bronzérmesünkre a közeljövőben két nagy feladat vár: a bő egy hónap múlva sorra kerülő Európa-bajnokság után az MTK sportolója tatamira lép a júliusi Világjátékokon is, a mostani siker pedig azt jelzi, hogy jól halad a felkészülése.

A felnőttek között szintén a dobogó tetejére állhatott fel formagyakorlatban Nagy Botond, küzdelemben pedig György Dániel. A fiatalabbak mezőnyében szintén nyerni tudott formagyakorlatban Bárdos Ádám, Simák Dániel, Tóth Vanda és Fodor Amira, míg küzdelemben Tóth Máté, Nádudvari-Kiss Ambrus, Ilankovic Aleksandra, Gáspár Laura lett első.

(Nyitókép: Kovács Tamás/MTI)