Keresés
Close this search box.
sarkanyhajo (1)

Hét éremmel zárták a magyarok a sárkányhajó vb-t

Két arany-, két ezüst- és három bronzérmet nyertek a magyar versenyzők az egyesült államokbeli Sarasotában vasárnap véget ért 13. IDBF Klub Legénység Sárkányhajó Világbajnokságon. A vb alkalmával a Magyar Sárkányhajó Szövetség elnökét, Járosi Pétert beválasztották a sportág Hírességek Csarnokába.

A július 18. és 24. között megrendezett világbajnokság utolsó versenynapján a résztvevő két magyar klub közül a Dragon Aqua SE legénysége kishajós senior A vegyes kategóriában állt rajthoz az 500 méteres távon. A székesfehérvári csapat hat végigversenyzett napot követően, szoros küzdelemben a bronzérmet szerezte meg. A PTE-PEAC csapata a zárónapon premier (felnőtt) női és open számokban indult 500 méteren kishajóban. Az open legénység a hatodik, a női pedig az ötödik helyen ért célba a nagydöntőben.

Összesítésben a Dragon Aqua SE egy első, három harmadik, valamint két ötödik helyezéssel, míg a Pécsi Tudományi Egyetem csapata egy arannyal, két ezüsttel, továbbá egy negyedik, két ötödik és két hatodik helyezéssel térhet haza.

A világbajnokság során ünnepelte a Nemzetközi Sárkányhajó Szövetség (IDBF) a kiemelkedő sikereit azoknak, akik sokat tettek a sárkányhajó sport fejlődéséért. A sportág Hírességek Csarnokába elsőként beiktatott tagjai között volt Járosi Péter, a Magyar Sárkányhajó Szövetség elnöke is. A nemzetközi szervezet alelnöki tisztségét is betöltött magyar sportvezetőt az IDBF tavaly ősszel választotta be a Hall of Fame-be, az erről szóló kitüntetést pedig a vb helyszínén megrendezett ceremónián vette át Járosi Péter, aki egyben a Nemzeti Versenysport Szövetség alelnöke is.