Ügyes voltam, végigmentem

blank

Az első teljesített versenyén van túl az idén Újvári Zsolt, aki az Enduro és az Endurocross bajnokságokat választotta felkészülés gyanánt a 2018-as Budapest – Bamakora. Közel 2 éve van a gyakorlásra, így jó pár kihívás és elérendő cél áll még előtte.

Milyen volt a Béren megrendezett EC?

Nagyon jó hangulata volt a versenynek, bár nem tudom még pontosan milyenek is szoktak lenni, hiszen még nagyon újonc vagyok, ezáltal nem rendelkezem sok tapasztalattal. A lényeg szerintem az, hogy nekem nagyon is tetszett ez a szombati verseny.

Mennyire feküdt a pálya?

A pálya kialakítása tökéletes volt, minden részét élveztem. Remélem hasonlóan jó lesz a következő futamon is.

Bírtad a két órás versenyt?

Nem volt könnyű az tény. Nagyon fárasztó, de a nap végére a dolgos hétköznapokban megszokott fáradtság volt bennem, hanem kellemes kimerültséget éreztem a 2 órás futam után. Van még mit gyakorolni, ha szeretném, hogy sikerüljön a tervem.

Milyen eredménnyel sikerült teljesíteni ezt a szombati kihívást?

Nem előkelő helyen végeztem, de ügyes voltam, hiszen végigmentem. Közel 60 indulóból az abszolút értékelésben a 44. helyet szeretem meg, illetve kategóriában 10. lettem. Azért most kiderült számomra az is, hogy a kategóriámban versenyző első 5 ellenfelet szinte esélytelen legyőznöm, hiszen póttankkal versenyeznek, ami annyit tesz, hogy nem is kell kiállniuk tankolni, ami nekem viszont óriási időveszteséget jelent, így nem is vágyok jobb eredményre, mint mögöttük elfoglalható 6. hely. Az újonnan beszerezett felszerelések beváltak és sokat könnyítettek a versenyzésen, így már csak az marad, hogy versenyről versenyre egyre ügyesebben abszolváljam a futamokat.

Ha már a további futamoknál tartunk. Hol és mikor indulsz legközelebb?

Két hét múlva az Endurocross Bajnokság következő állomásán, ami Szandaváralján kerül megrendezésre. Várom már nagyon és remélem sikerül kicsivel jobb eredménnyel végeznem.

Köszönöm a riportot és gratulálok, csak így tovább!

Partnerem: P92 rdi Kft.