pexels cottonbro 5739230

Udvardy és Fucsovics is kiesett az ausztrál nyílt teniszbajnokságról

Udvardy Panna és Fucsovics Márton is az első fordulóban búcsúzott.

A világranglistán 38. Fucsovics a viadal honlapja szerint maratoni csatában, 3 óra 24 perc alatt kikapott öt szettben (6:3, 4:6, 6:1, 6:7 (6-8), 6:1-re) a szerb Dusan Lajovictól (43.).

A tavaly a harmadik fordulóig jutott nyíregyházi teniszező a 14-es pálya első meccsét vívta 31 éves riválisa ellen, akit tavaly – Dohában és Dubajban – megvert eddigi két találkozójukon. A hamar elvesztett nyitószettet követően a 29 éves magyar egyenlített, de utána ismét dupla brékhátrányba került, aztán a negyedik felvonás rövidítésében 1-3-ról fordított. A várt fordulat azonban nem következett be, Lajovic 5:0-ra elhúzott az utolsó játszmában, innen pedig már nem volt visszaút.

Fucsovics ötödször szerepelt az Australian Open főtábláján, és először búcsúzott az első fordulóban. Két alkalommal, 2018-ban és 2020-ban a 20-szoros GS-bajnok Roger Federer állította meg őt a nyolcaddöntőben.

A világranglistán 98. Udvardy nehéz sorsolást kapott élete első Grand Slam-főtábláján, ugyanis a 128 között a 24. kiemelt, kétszeres melbourne-i bajnok fehérorosz Viktorija Azarenka ellen lépett pályára. A szombaton Sydneyben párosban döntős magyar teniszező az első szettben még nyert három játékot, de a folytatásban ellenfele már hengerelt. A találkozó 65 percig tartott.

Túlizgultam ezt a meccset, sok magyar szurkolót hallottam, és az izgulás kicsit elvette az élményt” – nyilatkozta a Hungarian GP Facebook-oldalán. – „Jól kezdtem, az elején még rendben volt minden, és összességében szorosabb is lehetett volna. Nem éreztem, hogy sebességben Azarenka letolt volna a pályáról, inkább az volt a gond, hogy a külső dolgokra figyeltem. Fejben és tapasztalatban még sokat kell fejlődnöm” – tette hozzá.

A női mezőnyben magyar részről Bondár Anna (92.) érdekelt még, ő a 10. helyen kiemelt orosz Anasztaszija Pavljucsenkovával (11.) találkozik kedden.