tadissikekben

Közel 700-an indultak a karate magyar bajnokságon

Szombaton és vasárnap 60 klub közel 700 versenyzőjének részvételével rendezték az idei WKF Karate Magyar Bajnokságot. A legrangosabb magyar versenyen a gyermektől a mastersekig számos korcsoportban léptek tatamira a karatésok, és a para-karatésok is bemutatták tudásukat. Az UTE Megyeri úti Jégcsarnokában lebonyolított viadalon egyaránt megnyerte kategóriáját a júliusi Világjátékokra kvalifikációt szerzett két magyar karatés: a sokszoros Eb– és vb-érmes Tadissi Martial és a tavalyi tokiói olimpián sporttörténelmi bronzérmet nyert Hárspataki Gábor.

A felnőtteknél megvédte magyar bajnoki címét a formagyakorlatban itthon évek óta szinte legyőzhetetlen Nagy Botond és Sterck Laura. Küzdelemben Tadissi Martial és Hárspataki Gábor mellett a korábbi korosztályos Európa-bajnok Ilankovic Aleksandra és a fiatal Pap Dorottya tudott ismételni – utóbbiak ráadásul diadalmaskodtak az U21-esek között is. Élete első felnőtt magyar bajnoki címét szerezte Szabó Marcell, György Dániel, Gyimesi Balázs, valamint a 2020-as budapesti korosztályos Eb-n egyaránt győztes Jakubovics Dalma és Baranyi Zsófia. Közülük Szabó és Baranyi szintén megnyerte súlycsoportjában a 21 éven aluliak küzdelmeit is. Holló Evelin pályafutása során másodszor állhatott fel a dobogó tetejére felnőtt mb-n.

Az újpesti eseményen lassan hagyományosnak mondható módon para-karatésok is szerepeltek: többek között aranyérmet szerzett a tavaly világ– és Európa-bajnoki címet nyert Kákosy Olívia és a korábbi vb- és Eb-érmes Csatári János.

Az egyesületek éremtáblázatán szombaton a fiatalabb korosztályokban UTE, MTK, Budaörs volt a sorrend. Vasárnap a kadet, junior, U21, felnőtt, masters és para-karate kategóriákban az MTK volt a legeredményesebb, megelőzve az UTE-t, míg az éremtáblázat harmadik helyén a KSI végzett.

A magyar bajnokság kvalifikációs verseny volt a felnőtteknek a májusi Európa-bajnokságra, míg a kadet, junior és U21-es korosztályoknak az őszi világbajnokságra.