Keresés
Close this search box.

Nem számított az időjárás

blank

A futóknak nem szegte kedvét az időjárás, hiszen több, mint másfélezren álltak rajthoz a IX. Intersport Keszthelyi Kilométereken.

Két nap alatt valamennyi kategóriát számolva összesen 1627-en álltak rajthoz az idei pünkösdi hétvégén az Intersport Keszthelyi Kilométerek futófesztivál alkalmával. A maratoni távon Muhari Gábor és Nagy Csilla, félmaratonon Németh Gábor és dr. Rozsnyai Lilla volt a leggyorsabb. A szervezők már a jövő évi, 10. Balaton-parti viadalt tervezik.

„Brutális időjárás volt a hétvégén, minden elismerésem a futóké. A Balaton partján olyan szélsőséges volt az idő, nem gondoltam volna, hogy több mint másfél ezren rajthoz állnak. Ez egyfajta elismerése a versenynek! A kilenc év alatt először fordult elő olyan helyzet, hogy az időjárás miatt azonnali beavatkozásokra volt szükség a rendezők részéről, de a csapat kiválóan teljesített” – ismertette Bedő Beáta főszervező.

A IX. Intersport Keszthelyi Kilométerek gyermekfutamain 380-an, a sprinttávon 99-en, a félmaratonon és a maratonon 1148-an; a két nap során összesen 1627-en vettek részt. A félmaratont handbike-os versenyzők is teljesítették. A Balaton-parti versenyen a rendezők részéről több mint 300-an biztosították a pályát.

A rendezvény a Nemzeti Együttműködési Alap támogatásával valósult meg.

Eredmények:
Maraton, egyéni, férfiak: 1. Muhari Gábor (ideje 02:32:41), 2. Szabó Gábor (02:52:03), 3. dr. Kardos Dániel (02:52:17).
Maraton, egyéni, nők: 1. Nagy Csilla (03:24:21), 2. Csábi Bettina (03:35:25), 3. Karolina Konarska (03:42:25).

Félmaraton, egyéni, férfiak: 1. Németh Gábor (01:12:03), 2. Balázs Levente (01:12:06), 3. Kovács Attila (01:12:31).
Félmaraton, egyéni, nők: 1. dr. Rozsnyai Lilla (01:26:44), 2. Forrás-Szakály Zsuzsanna (01:30:37), 3. Csörnyei Csabáné (01:31:53).