A McLaren teszt- és tartalékpilótája, Stoffel Vandoorne szerint a Honda erőforrásokkal működő MP4-31 minden területen fejlődött.
A belga pilótának szerdán volt alkalma a barcelonai szezonközi teszten kipróbálnia a McLaren frissített csomagjának próbaverzióját. Vandoorne összesen 108 kört teljesített, és a második legjobb időt futotta meg. „Kellett egy pár kör, amíg megszoktam az autót, hiszen Bahrein óta biztos módosítottak rajta.
Könnyebb úgy beülni az autóba, hogy egy teljes versenyhétvége már van mögötted, de újra kell alkalmazkodnod a Forma-1-hez, különösen ha előtte éppen a Super Formulában versenyeztél, ennek ellenére hamar alkalmazkodtam.
Az autó minden területen jobbnak tűnik, mint Bahreinben, a leszorítóerő például rengeteget fejlődött Bahreinhez képest.”
Az autó fejlesztése jó úton halad, aminek én nagyon örülök.”
Szólj hozzá