Fotó: Ahmed Feisal

Kovács Bálint újra dobogóra állt Katarban

Fantasztikus sikert aratott Kovács Bálint a Katari Nemzetközi Bajnokság Superstock 600-asok mezőnyében. A H-Moto Team 17 éves motorosa az első futamon felállhatott a dobogóra, míg a másodikon a negyedik helyen végzett, így megmaradt az esélye arra, hogy összetettben is odaérjen a harmadik helyre. A záró versenyhétvégére másfél hónap múlva kerül sor Dohában.

A negyedik versenyhétvégével folytatódott a Katari Nemzetközi Bajnokság, ahol a Superstock 600-asok mezőnyében ismét az indulók között volt Kovács Bálint. A H-Moto Team 17 éves motorosa azzal a céllal szállt Kawasakija nyergébe, hogy a szabadedzések alatt megtalálja a megfelelő tempót illetve az ideális beállításokat, hogy a futamokon majd fel tudja venni a versenyt a legjobbakkal. Bálint az időmérőn ismét a negyedik rajtkockát szerezte meg, így jó helyről várhatta a piros lámpa kialvását. Az első futamon remekelt, hiszen a nyitóversenyhez hasonlóan ismét dobogóra állhatott, míg a második futamon megtartotta a rajthelyét, így idén már hatodik alkalommal intették le a negyedik pozícióban. Ezzel 29 pontot szerzett a H-Moto Team motorosa, amivel nemcsak megerősítette a negyedik helyét az összetettben, hanem megőrizte az esélyét, hogy a szezon végén akár harmadikként zárja második katari idényét, hisz a hátránya 30 pont a jelenleg harmadik katari versenyző mögött.

„Ezen a hétvégén szinte minden úgy alakult, ahogy elterveztük. Már a szabadedzéseken éreztem, hogy jól megy a motorozás, és az időmérőn aztán újra sikerült a negyedik helyet megszereznem a rajtrácson. Egyetlen dolog miatt nem lehettem a kvalifikáción elégedett, hogy rosszabb köridőt teljesítettem, mint a szabadedzéseken. Sajnos a rajtom nem sikerült jól az első futamon, ám hamar rátaláltam a megfelelő tempóra, és az eddigi egyik legjobb teljesítményt nyújtva végül odaértem a dobogóra. Jó érzés volt ismét a pódiumon ünnepelni. A második futamon már nem volt gond a rajtommal, ám a végig kiélezett küzdelemben végül a negyedik helyen értem célba. Elégedett vagyok az elért eredményemmel, és bízom abban, hogy a március végi idényzárón akár az összetett harmadik helyéért is csatázhatok majd” – mondta Kovács Bálint.