Tizenkét magyar elsőség született a BOK Sportcsarnokban péntektől vasárnapig megrendezett 27. Magyar Kick-box Világkupán a felnőttek mezőnyében. A viadalon 39 országból több mint 1700 sportoló indult, aminek köszönhetően elképzelhető, hogy a budapesti lesz az év egyik legnagyobb kick-box versenye. A létszámmal kapcsolatban Galambos Péter, a szervező Magyar Kick-box Szakszövetség elnöke megjegyezte: el kell gondolkodni azon, hogy megnövelik a verseny időtartamát – adta hírül az MKBSZ.
A három napon át reggeltől estig zajló megmérettetésen a felnőttek mezőnyében összesen 12 aranyérmet akasztottak magyar kick-boxosok nyakába. Ezúttal is bizonyították tudásukat korábbi egyéni világbajnokaink, akik közül öten is a dobogó tetejére állhattak fel.
A világkupa zárónapján a light-contactban és kick-light szakágakban gyűjtöttek újabb aranyakat a hazai harcosok. Light-contactban a tavalyi vb-n duplázó Száraz Gergő legyőzhetetlen volt a súlycsoportjában. Kick-lightban a már szintén világbajnoki címmel rendelkező Fésű Lajos és Mezei Nikolett is nyert, és rajtuk kívül Korcsok Nikolett diadalmaskodott.
Pointfightingban a felnőtteknél három magyar állhatott fel a dobogó legfelső fokára: az elmúlt évek legjobb hazai női kick-boxosa, a négyszeres világ– és háromszoros Európa–bajnok Busa Andrea mellett a férfiaknál az ugyancsak korábbi világbajnok Bálint Martin, valamint Cselovszki Patrik tudott aranyérmet nyerni.
Formagyakorlatban a legfényesebb éremből négyet zsebeltek be a magyarok: egyéniben Mónus Viktor és Brebovszky Zoltán győzött, míg csapatban a Contact KTHE két számban is a legjobbnak bizonyult.
A küzdelmi csapatversenyek során is ünnepelhetett magyar egység: light-contactban a felnőtt nőknél a Combat D SC együttese diadalmaskodott.
Nem számítottak arra, hogy a koronavírus járvány viszontagságai után ilyen sokan eljönnek Budapestre, de a sportolók láthatóan alig várták, hogy újra magas szinten versenyezhessenek – mondta Galambos Péter, a Magyar Kick-box Szövetség elnöke.
„Minden magyar számára nagyon hasznos volt az indulás. A tapasztalatlanabbak megismerhették a nemzetközi mezőnyt és belekóstolhattak, hogy miként zajlik egy világverseny. A válogatottak pedig kipróbálhatták, hogy bírják a sorozatterhelést, hiszen voltak többen is, akik nyolc-tíz küzdelmet is megvívtak. Ráadásul mivel itt a vb-kkel és Eb-kkel ellentétben egy országból nemcsak egy versenyző indulhatott, előfordult, hogy erősebb volt a mezőny, és helyenként még nehezebb volt aranyérmet nyerni, mint egy vb-n vagy Eb-n. Nekünk, szervezőknek pedig szembe kell néznünk azzal a kellemes problémával, amit a verseny érzékelhető népszerűsége jelent. El kell gondolkodnunk azon, hogy mit csináljunk, mert lassan kinőjük ezt a versenyt, és legközelebb talán a mostani háromnapos rendszer nem lesz elég, hogy emberi időben fejezzünk be egy-egy versenynapot” – nyilatkozta a sportvezető.
Nyitókép: Tóth Péter
Szólj hozzá