amber mexikovarosi f1 dobogo

Verstappen Mexikóban is remekelt

Max Verstappen sima győzelmet szerzett vasárnap Mexikóvárosban, a Red Bullnak kedvező magaslati pályán. Ezzel a holland megerősítette a helyét az egyéni ponttábla élén. Lewis Hamilton Austin után itt is kénytelen volt beérni a második hellyel. Sergio Perez történelmet írt. Ő az első mexikói pilóta, akinek sikerül hazai pályán dobogóra állnia. Checo a harmadik helyre vitte célba a második Red Bullt.

A szombati időmérőn Mercedes-fölény volt, Valtteri Bottas szerezte meg a rajtelsőséget. Vasárnapra azonban megfordult a Mercedes szerencséje és a 71 körös futamgyőzelmet simán behúzta a rajt után kilövő és a két Mercedest megelőző Max Verstappen. A helyzet egyre élesebb a világbajnoki címért folyó csatában. Így történhetett meg, hogy Mexikóban lemásolták a két héttel ezelőtti texasi dobogót.

„Még sok van hátra a szezonból. Persze, jól állunk, de ez gyorsan megváltozhat. Várom nagyon Brazíliát, jó emlékeim vannak onnan. Nagyon egyértelmű volt a mai nap, ami nagyon jól sikerült.” – nyilatkozta a versenygyőztes holland, akinek az előnye az egyéni ponttáblán immár 19 pontra nőtt.

Szép napos időben, kellemes időjárási körülmények között zajlott az idén már Mexikóvárosi Nagydíj név alatt futó verseny a Hermanos Rodriguez versenypályán. A várakozásoknak megfelelően teltházas futamot rendeztek Mexikóban, ami nagyon jó hangulatot teremtett a 71 körös futamon.

Max Verstappen mindjárt a verseny elején a kezébe vette az irányítást, miközben csapattársa, Sergio Perez Lewis Hamiltonnal csatározott a második helyért. Bár győznie nem sikerült, de a brit nem adta oda a második helyet és az azért járó értékes pontokat a helyi hősnek. A két dobogós helyezéssel a Red Bull egy pontnyira megközelítette az élen álló Mercedest a konstruktőri ponttáblán.

A rajtelső Valtteri Bottas nem sokáig örülhetett a sikerének. A rajtot követően megpöckölte autóját a mögötte jövő Daniel Ricciardo és miután Cunoda és Schumacher is balesetet szenvedett és a pályát takarítani kellett, a biztonsági autót kiküldték a pályára. Cunoda és a Haas német pilótája is távozott a futamból.

Ezzel a pöcköléssel viszont nem ért véget Bottas és Ricciardo története. A verseny nagy részében egymással csatáztak, miközben sikertelen volt a törekvésük arra, hogy feljebb tornázzák magukat a mezőny végéről. Daniel Ricciardo így csak a 12. helyen kormányozta célba papaja színű autóját. Eközben Valtteri Bottas erőfeszítései csak a 15. helyre voltak elegendőek. Két kései bokszbeállásra is bement a finn lágy abroncsokért, azzal a céllal, hogy hátha megfutja a leggyorsabb köridőt. S bár az azért járó egy pontot végül nem vihette haza, mivel az első tízen kívül ért célba, de Verstappent is megfosztotta attól, hogy az a pont a 24 éves pilótáé legyen.

A dobogóért küzdő hármas mögött viszonylag állandósult felállás volt látható. Pierre Gasly ért célba negyedikként, akit a Ferrari párosa, Charles Leclerc és Carlos Sainz követett. A Ferrari ezúttal megnyerte a csatát a McLarennel szemben, s át is vette a brit csapattól a konstruktőri harmadik helyezést.

A pirosakat Sebastian Vettel, Kimi Raikkönen, Fernando Alonso és Lando Norris követte az első tízben.

Folytatás (2021. november 14.) Brazíliában. Mexikó után itt is változtattak a verseny elnevezésén, ugyanis a hét végén a Sao Paulói Nagydíjon állnak majd rajthoz a pilóták. Itt is nagy tömegek várhatók, hiszen 2020-ban itt sem rendeztek Forma-1-es futamot.

(forrás és nyitókép: Amber PR)