Fotó: Lars Baron/Getty Images

Albon váltja Gaslyt a Red Bullnál

Egy egészen meglepő bejelentés érkezett a Red Bull Racingtől, miszerint már az idei Belga Nagydíjtól kezdve Alex Albon lesz Max Verstappen csapattársa. Pierre Gasly eddigi teljesítménye nem volt elég meggyőző a csapat számára, így helyett cserél Albonnal és a Torro Rossónál folytatja az idei évet, Daniil Kyvat oldalán.

Nem újdonság a Red Bull Racingtől és a Torro Rossotól, hogy év közben cserélnek egymás között pilótát.

Alex Albon a Formula-1-es bemutatkozása előtt mindenkit lenyűgözött sebességével és rátermettségével a Forma-2-es bajnokságban. A brit születésű thaiföldi versenyző az eddigi tizenkét Formula-1-es futamán 16 pontot szerzett. Albon eddigi legjobb eredményét az idei év első esős versenyén, a Német Nagydíjon szerezte, ahol a 6. helyen ért célba.

Pierre Gasly a tavalyi szezon végén léptették elő a Torro Rossótól, hogy idén Verstappen csapattársaként mutathassa meg tehetségét, de a holland versenyző árnyékában maradt, eddig mindössze 63 pontot szerezve, szemben Verstappennel, aki eddig szerzett 181 pontjával a világbajnokság 3. helyén áll, megelőzve mindkét Ferraris versenyzőt.

Ennek a történetnek a másik nagy vesztese Daniil Kvyat, aki már egyszer átélte Gasly jelenlegi helyzetét és nagy erőkkel küzd azért, hogy újra megkaphassa a Red Bull Racing másik ülését. A kérdés már csak az, hogy Albon jobb eredményeket fog-e elérni és maradhat-e jövőre is a Red Bull Racing versenyzője, vagy Kyvat újra lehetőséget kap 2020-tól?