Keresés
Close this search box.
Fotó: Facebook (McLaren)

Eric Boullier sem hagyta szó nélkül az Orosz Nagydíjon történteket

Fotó: Facebook (McLaren)

A McLaren versenyigazgatója, Eric Boullier úgy fogalmazott, hogy a wokingi csapat „nem tudja elrejteni” az Orosz Nagydíjon szerzett eredményét – nyilatkozta mindezt azután, hogy a brit alakulat Szocsiban sem remekelt.

Stoffel Vandoorne-t a 14. helyen intette le a kockás zászló, míg csapattársa, Fernando Alonso el sem tudta kezdeni a versenyt. Azonban talán még elkeserítőbb az a tény, hogy idén mindössze ez volt a második alkalom eddig, amikor az MCL32 be tudott fejezni egy futamot.

„Nem tudsz elrejteni egy ilyen eredményt; a McLaren-Honda nem egy 14. helyért versenyez” – fakadt ki Boullier. „Higgyétek el, nagyon keményen dolgozunk azon, hogy ez a helyzet ne tartson sokáig.”

„Még mindig rendkívüli csalódásokat okoz számunkra a megbízhatósági és teljesítményi-kérdések a versenyhétvégéken – együtt kell dolgoznunk azon, hogy kihúzzuk magunkat ebből a helyzetből.”

„Osztozom Fernando frusztrációján – nem elfogadható az, hogy két egymást követő nagydíjon csak egy autónk induljon el a versenyen, azonnal meg kell oldanunk ezt a hiányosságot.”

A Honda vezetője, Yusuke Hasegawa reménykedik abban, hogy a csapat dolgai az elkövetkezendő versenyeken javulni fognak. „Nagy csalódás számunkra, hogy a futamot nem tudta mindkét versenyzőnk befejezni, de előre tekintünk és folytatjuk.”

„A következő versenyeken várhatóak frissítések a hajtóműre vonatkozóan, és tovább fogunk dolgozni a fejlesztéseken annak érdekében, hogy versenyképesebbek legyünk a megbízhatóság területén is.”

A szerzőről

Szólj hozzá

Kapcsolódó bejegyzések

Scroll to Top