Fotó: Amber PR

Hamilton tovább hengerelt

A Mercedes visszavágott Spanyolországban és Lewis Hamilton rajtcél győzelmet szerzett a Forma-1-es Spanyol Nagydíjon. Max Verstappen sem szomorkodhat, hiszen a második helyre vitte célba a Red Bullt. Valtteri Bottas rosszul rajtolt el, s bár csak bronzérmes lett, de leggyorsabb köridőért járó egy pontot hazaviheti.

„Nagyszerűen éreztem magam a verseny alatt. Fantasztikus munkát végzett a csapat. Eléggé meglepett az eredmény, mivel a múlt hétvégén gondjaink voltak az abroncsokkal, de úgy néz ki, mostanra megoldottuk. Nem is tudtam, hogy az utolsó körömben vagyok, annyira koncentráltam.” – szögezte le a 88. győzelmét begyűjtő Lewis Hamilton, aki most már csak háromra van Michael Schumacher rekordjától.

A szokásos májusinál forróbb időjárási körülmények között megrendezett futam elég egysíkúra sikerült Barcelonában. A Red Bull volt ismét a második legjobb csapat, bár Verstappen második helyezése ellenében Alex Albon csak a nyolcadik lett. Ismét ragyogtak a Racing Point pilótái. Lance Stroll és a koronavírusból felgyógyult Sergio Perez a negyedik és ötödik helyre vitték célba rózsaszín autóikat. Eredetileg Perez lett a negyedik, de öt másodperces büntetést kapott azért, mert nem vette figyelembe a kék zászlót, s emiatt a büntetés miatt csapattársa, Lance Stroll kielőzte őt.

A hazai pályán versenyző Carlos Sainz ért célba hatodikként, s pontszerző lett, ahogy az eddigi idei összes futamon. A McLaren második pilótája, Lando Norris tizedikként egy pontot gyűjtött magának és csapatának.

A Ferrari ismét betegeskedett. Charles Leclerc volt a verseny egyetlen kiesője. Autójának motorhibája miatt kényszerült korai távozásra a monacói pilóta. Sebastian Vettel Ferrarijának abroncsai vészesen koptak a verseny vége felé, de a német pilóta maradt az egy bokszbeállásos stratégián. Bár sokan kielőzték, de még így is sikerült a hetedik, pontszerző helyen célba érnie ennek a stratégiának és talán autója új karosszériájának köszönhetően.

A verseny előtt látott napvilágot a hír, hogy már nem kell sokat találgatnunk a Ferraritól az év végével távozó Sebastian Vettel jövőjéről. Állítólag a két hét múlva megrendezésre kerülő Belga Nagydíjon ír alá egy többéves szerződést a heppenheimi pilóta az Aston Martinnal. Idén pedig minden bizonnyal kitart a vörösök mellett a szezon végéig.

Pierre Gasly az előző hétvégén, a Forma-1 70. Évfordulójának Nagydíján épphogy lemaradt a pontszerző helyekről. Most viszont a kilencedik helyre vitte célba fehér-kék autóját a fiatal francia pilóta.

A Spanyol Nagydíjat megelőzően a Liberty Media bejelentette, hogy az elkövetkező hétben nyilvánosságra hozza a 2020-as korona versenynaptár további négy futamát. A már meglévő 13 verseny mellé valószínűleg bejelentenek két további futamot Bahreinben és a szezonzáró Abu-Dzabi Nagydíjat. A harmadik helyszín talán a már korábban is emlegetett Törökország lehet, ahová 2011 után térne vissza a Forma-1.

A Forma-1-es mezőny a háromhetes megfeszített munka után ismét pihenhet egy keveset. Két hét múlva kezdődik ugyanis a következő háromhetes turnus. Belgium és Olaszország a három soron következő futam helyszíne. Olaszországban először Monza, majd a Ferrari 1000. nagydíjának helyszíne Mugello következik.