A futás esetében sajnos elég általános az az elképzelés, hogy nem kell azt tanulni, hiszen „futni mindenki tud”. A futás egy természetes mozgásforma, ráadásul sok más sporttal szemben minimális az eszközigénye is. Az, hogy futni mindenki tud, igaz lehet nagyrészt a természeti népekre, de semmiképp sem a civilizált emberre, aki már gyerekként 6-8 órákat ül naponta az iskolapadban, ez a helyzet pedig az idő előrehaladtával csak romlik – írja a fussjobban.hu.
Új sorozatunkban felhívjuk a figyelmedet arra, hogy hogy ne tégy maradandó kárt magadban kedvenc sporttevékenységed közben. Érdemes megfontolni az intelmeket, mert egy életed van, a saját egészségedre pedig tudsz vigyázni a legjobban.
Költői kérdés, de vajon mennyire tud futni például egy 35 éves, némi túlsúllyal, és minimális izomzattal rendelkező kezdő, aki utoljára középiskolában sportolt testnevelés óra formájában? Amennyiben a futás annyit jelentene, hogy jobb láb jön a bal láb után, közte repülő fázis, akkor futni valóban mindenki tudna. De az, hogy valaki nem merül el a vízben, még nem jelent úszni tudást, ahogy kerékpározni tudni sem egyenlő azzal, hogy nem dőlünk el a biciklivel. Általános hibák, amelyek futóknál láthatóak? A helytelen testtartásból adódó aránytalan izommunka, a rossz talajfogás, a hibás ütem. A hibás vagy fölösleges mozgások következtében előbb vagy utóbb megáll a fejlődés, megjelennek az első fájdalmak, és ha itt tovább erőlteti az ember, akkor az első sérülések is, melyek érthető módon motivációvesztést okoznak.
A fussjobban.hu oldalon elolvashatod, hogy hogy tudsz sérülések nélkül futni. Magazinunk a tervek szerint többször foglalkozik ezzel a témával. A következő print kiadásunkba is tervezünk egy ilyen anyagot.
Áprilisi számunk hamarosan kijön a nyomdából, addig is lapozz bele!
Szólj hozzá