Lila győzelem!

blank

Az éllovas Ferencváros éppen ősi riválisától, az Újpesttől szenvedte el első vereségét a Groupama Arénában: a lila-fehérek 1-0-ra nyertek a labdarúgó OTP Bank Liga 19., idei utolsó fordulójának szombat esti rangadóján.

A Ferencváros házigazdaként legutóbb 2013 áprilisában szenvedett vereséget, de a Pécs elleni találkozót (1-2) a Puskás Ferenc Stadionban rendezték. Az Üllői úton, akkor még az Albert Flórián Stadionban utoljára 2012 augusztusában kapott ki az FTC, amikor a Budapest Honvéd győzött 2-0-ra. Az immár hét bajnoki találkozó óta veretlen lila-fehérek sikerükkel feljöttek a második helyre, hátrányuk 18 pont a zöld-fehérekkel szemben.

Az ötödik percben a Ferencváros válogatott csatárát, Böde Dánielt egy ütközés után le kellett cserélni. A góllövőlista vezetőjének az első diagnózis szerint a bokaszalagja sérült meg. Egyik kulcsembere kiválása ellenére egyértelműen az FTC dominált az első félidőben. Sokkal több helyzetet dolgozott ki, de egyiket sem tudta értékesíteni. A második felvonást is veszélyesebben kezdte a listavezető, de lehetőségeit ebben az időszakban is elpuskázta, újpesti részről viszont Diagne egy szöglet után betalált. A szenegáli támadó sorozatban hetedik bajnoki meccsén volt eredményes. A házigazdák fölénye a hajrában is meddőnek bizonyult, mert a vendégek kitartóan védekeztek, így 2010. április 30-a után ismét nyerni tudtak a Ferencváros otthonában. (MTI)