Lőrincz Viktor bronzérmes

Lőrincz Viktor bronzérmet nyert a kötöttfogásúak 84 kilogrammos kategóriájában a budapesti birkózó-világbajnokság szombati versenynapján.

A tavalyi Európa-bajnoki harmadik 23 éves Lőrincz a finn Rami Hietaniemivel vívta a helyosztót és jó birkózással 2-0-ra győzött ellene.
A ceglédi sportoló pályafutása első világbajnoki érmét szerezte meg, egyben a magyar csapat negyedik dobogós helyét ezen a vb-n. Kedden Veréb István állhatott fel a dobogó legalsó fokára a szabadfogásúak 84 kilogrammos kategóriájában, míg csütörtökön Sastin Marianna (59 kg) világbajnoki címet szerzett, Barka Emese (55 kg) pedig harmadik lett. Pénteken aztán a kötöttfogású Módos Péter lett bronzérmes az 55 kilogrammosok között.
A szombati éremcsatározások során Kiss Balázs is a harmadik helyért szőnyegre a 96 kilogrammos súlycsoportban. (MTI)