Keresés
Close this search box.
Nemzetközi Cheerleading Konferencia Budapesten – 24 ország szakemberei tanácskoztak a sport jövőjéről

Nemzetközi Cheerleading Konferencia Budapesten – 24 ország szakemberei tanácskoztak a sport jövőjéről

Budapest a kontinens egyik fontos cheer-központjává vált: a Nemzetközi Cheer Szövetség (ICU) és a Magyar Cheer Szövetség közös szervezésében került sor az ICU European Coaches and Judges Conference 2025 eseményre, amelyen 24 ország közel 160 edzője és bírója vett részt.

A háromnapos konferencia az ELTE Pedagógiai és Pszichológiai Karán zajlott, és történelmi mérföldkő volt a magyar cheerleading életében: első alkalommal rendeztek Magyarországon ilyen rangos nemzetközi szakmai fórumot. A cél a tapasztalatcsere, az oktatás és a sportág jövőjének közös formálása volt – mindez inspiráló, barátságos légkörben.

A Meet & Greet nyitóeseményen Simon Gábor, a Magyar Cheer Szövetség elnöke köszöntötte a résztvevőket, hangsúlyozva: „Ez az esemény nemcsak a tudásról, hanem a közösségről is szól – arról, hogy Európa cheer családja együtt gondolkodik a fejlődésről.”

Köszöntőt mondott továbbá Karl Olson, az ICU főtitkára, Mike Cooper, az ICU Worlds főbírója, valamint Anne Achté, a bírói konferencia vezetője is.

A program két szekcióban zajlott – edzői és bírói – párhuzamosan, de több közös programponttal. Az edzők inspiráló előadásokat hallhattak többek között Katarina Erikssontól (etika és gyermekvédelem), Lasse Arnesentől (coed csapatépítés), Matevž Remškartól (premier kategóriás technikák), Mija Schrey-től (fiúk bevonása az utánpótlásba) és Andre Nessettől (kiegészítő erőfejlesztés).

A bírói szekcióban az aktuális szabályváltozásokat, a pontozás egységesítését és az ICU új irányelveit vitatták meg, valamint a kommunikáció és visszajelzés szerepét az edzők és bírók együttműködésében.

A hétvége központi üzenete világos volt: a cheerleading jövője a közös európai tudásmegosztásra és partnerségre épül. A Magyar Cheer Szövetség számára külön elismerés, hogy Magyarország házigazdája lehetett ennek a rangos eseménynek, amely egyértelműen erősítette hazánk pozícióját a nemzetközi cheerleading életben.

A konferencia fő támogatója az Nfinity Athletic Corporation volt, melynek alapítója, Tate Chalk személyesen köszöntötte a résztvevőket – ráadásul minden vendég egy exkluzív Nfinity táskát is kapott emlékbe. Az eseményt a Varsity is támogatta, amelynek képviselői szintén jelen voltak Budapesten.

A sikeres konferencia egyértelmű üzenete: Európa cheer közössége közösen építi a jövőt – és ennek Budapest volt az egyik fontos színtere.

A szerzőről

Szólj hozzá

Kapcsolódó bejegyzések

Scroll to Top