MTI Fotó: Ujvári Sándor

Fölényesen nyert a Szeged

A MOL-Pick Szeged kilenc góllal legyőzte a vendég svéd IFK Kristianstad csapatát a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének harmadik fordulójában, vasárnap.

A szegedi játékosok közül csak Pedro Rodríguez hiányzott a keretből, őt taktikai okok miatt nem nevezte Juan Carlos Pastor vezetőedző.

Ahogy a múlt héten Zágrábban, úgy ezúttal is gyors, hatékony játékkal kezdett a magyar csapat, ezért a Kristianstad már a nyolcadik percben időt kért (7-3), de ezzel sem tudta megtörni a házigazdák lendületét.

A svédek tíz percen keresztül nem találtak a hálóba, a második idejüket is kikérték, a szegediek viszont eközben bravúros megoldásokkal szerezték góljaikat (12-3). Ezt követően átlendült a holtponton a vendégcsapat, de a hazaiak továbbra is jól védekeztek, támadásban Bodó Richárd vezérletével remekeltek, így a különbség nem csökkent a szünetre (20-11).

A második felvonás elején igyekezett felzárkózni a Kristianstad, amely stabilizálta a játékát, és amikor már csak hat gól volt a két együttes között, Juan Carlos Pastor időt kért (28-22), mert csapata megint megtorpant, ahogyan egy héttel ezelőtt a zágrábi meccsen is.

Az utolsó tíz percben újra eredményesen kézilabdáztak a szegediek, és ekkora fölénnyel, kilenc góllal is megérdemelten nyertek.

A vendégcsapat legeredményesebb játékosa Viktor Hallen volt hét találattal. A szegediek közül Balogh Zsolt ezen a találkozón dobta pályafutása 250. gólját a BL-ben, Bodó Richárd pedig egyéni csúcsot döntött, hiszen hét alkalommal talált a hálóba, az eddigi rekordja pedig négy gól volt a kupasorozatban.

A Szeged jövő szombaton hazai pályán a címvédő macedón Vardar Szkopje ellen folytatja BL-szereplését.