Fotó: Facebook (Babos Tímea)

Babos párosban is döntős

A 250 ezer dollár (58 millió forint) összdíjazású taskenti keménypályás női tenisztornán Andrea Hlavackovával az oldalán Babos Tímea párosban is bejutott a döntőbe!

Az elsőként kiemelt magyar, cseh duó a találkozó elején elvette a negyedikként rangsorolt Irina Hromacseva, Ipek Soylu kettős adogatójátékát, és 2:0-s előnyre tett szert, ám az orosz, török páros 2:2-nél egyenlített. Ezt követően azonban Babosék kétszer is brékeltek, és sorozatban négy játékot nyerve 29 perc alatt szettelőnybe kerültek.

A második játszma elején Babosék ismét elvették Hromacseváék adogatását, s előnyüket végig tudták vinni az egész, 33 percig tartó szetten, így magabiztos sikerrel kerültek a fináléba.

Babos korábban egyesben is döntőbe jutott, ott az ukrán Katerina Bondarenko lesz az ellenfele, akivel ezt megelőzően kétszer találkozott, s mindketten egyszer nyertek.

Eredmény, elődöntő, páros:
Babos, Hlavackova (magyar, cseh, 1.)- Irina Hromacseva, Ipek Soylu (orosz, török, 4.) 6:2, 6:3