Fotó: Facebook (Hungarian Tennis)

Stabilan tartja magát a top 30-ban Babos Tímea

A női teniszezők legfrissebb világranglistáján is megőrizte 30. pozícióját Babos Tímea.

A magyar játékos a héten Isztambulban lép pályára.

Változás történt a ranglista élén, ugyanis a várandósságát múlt héten bejelentő amerikai Serena Williams ismét megelőzte a német Angelique Kerbert, annak ellenére, hogy a januári Australian Openen aratott győzelme óta nem lépett pályára. Mindez azért lehetséges, mert ebben az évben a stuttgarti tornát egy héttel később rendezik, mint tavaly, így Kerber ott szerzett pontjai már nem számítanak bele a rangsorba.

Amennyiben az eheti versenyen a német eljut legalább az elődöntőig, visszaelőzi amerikai riválisát.

Serena Williams 317. hetét kezdte meg világelsőként, ezzel az örökranglista második helyén áll Steffi Graf (377) mögött.

Gálfi Dalma négy helyet javítva a 151. helyre lépett előre a WTA-rangsorban.

Nadal már ötödik

A Monte-Carlóban pályafutása során tizedszer győztes spanyol Rafael Nadal két helyet előrelépve már az ötödik a férfi teniszezők legfrissebb világranglistáján, melyet továbbra is a brit Andy Murray vezet.

A spanyol sztár által a döntőben legyőzött honfitársa, Albert Ramos-Vinolas négy pozíciót javítva a 19., míg az elődöntők vesztesei közül a belga David Goffin három helyet ugorva a tizedik, az ezen a héten Budapesten játszó francia Lucas Pouille pedig szintén hármat javítva a 14. a listán.

A legjobb magyar, Fucsovics Márton – aki szintén részt vesz a fővárosi ATP-tornán – négy pozíciót veszített, s jelenleg a 154.