th 800 500 dsc4289

Balatonman 2015 – Részvételi rekord Füreden

Flander Márton győzelmével ért véget a Balatonman versenyen megrendezett középtávú triatlon országos bajnokság. A füredi viadalon a vb-ezüstérmes versenyző Kis Gyulát és Módos Lászlót előzte meg. Flander 4 óra 27 perc és 28 másodperc alatt teljesítette az 1.9 kilométeres úszást, a 91 kilométeres kerékpározást, ás a 21 kilométeres futást.

Flander szerint a Magyarországon teljesíthető triatlon viadalok közül a legnehezebb pályának számít a füredi. „Idén ráadásul a nagy meleggel, és a nagy széllel is megküzdöttünk. Tapasztalt versenytársak estek ki, többek között Hankó Dávid az élről állt ki. Nálam a futás során volt egy kis harc saját magammal, de összességében minden jól sikerült” – mondta Flander Márton.
A nyári kánikulában lebonyolított versenyen, a klasszikus iron távon (3,8 km – 180 km – 42 km) a férfiaknál Vatai Miklós, a nőknél pedig Bukovszki Ágnes lett első.

Speciál távon (1,9 km – 180 km – 10 km) Havas Péter és Wirth Eszter volt a leggyorsabb. A részvételi rekordot hozó Balatonman triatlonversenyen ezúttal is lehetett váltóban teljesíteni a távokat. Iron távon a szabadváltóknál a Macskakergetők csapata győzött, kötött váltóban pedig a Vaskorszakik voltak a leggyorsabbak. Középtávon a szabadváltós mezőnyben a Hajrá UTE nyert, kötöttben pedig a Duna Aszfalt Tiszakécske csapata szerezte meg az első helyet.
A futókra is gondoltak a szervezők: az esti Energy Fáklyás Futam során a maratont a férfiaknál Kauker Ákos, míg a nőknél Balázs Krisztina nyerte. Félmaratonon Szászi Tamás és Baksai Zsuzsa győzött, ezenkívül rajthoz lehetett állni 10, és 7 kilométeren is.
Idén lesz még egy Balatonman: szeptember 11. és 13. között Balatonkenesén rendeznek Balatonman-versenyt.