Keresés
Close this search box.

Ilyen lesz a multifunkciós Puskás-stadion

Vígh László, a kiemelt sportlétesítmény-fejlesztésekért felelős kormánybiztos a Sport TV Mai helyzet című műsorában beszélt a Puskás Ferenc Stadion felújításáról, a stadion a stadionban koncepcióról és a Nemzeti Olimpiai Központot érintő fejlesztésekről.

Vígh László, a kiemelt sportlétesítmény-fejlesztésekért felelős kormánybiztos a Sport TV Mai helyzet című műsorában beszélt a Puskás Ferenc Stadion felújításáról, a stadion a stadionban koncepcióról és a Nemzeti Olimpiai Központot érintő fejlesztésekről.
Már készülnek az új Puskás-stadion tervei, ez körülbelül egy évet vesz majd igénybe, ezután közbeszerzési eljárás indul a kivitelező kiválasztásért, majd kezdődik az építkezés. „A nemzetközi trendeket alapul véve, 24-28 hónap alatt szokták a kollégák felépíteni az ilyen stadionokat, mi 36 hónapot vettünk. Nagyobb lesz, kicsit bonyolultabb lesz, kicsit más szerkezet lesz, ez alapján következik, hogy 2018 elején, 2017 végén el tud készülni a stadion” – ismertette a várható időtervet Vígh László, kiemelt sportlétesítmény-fejlesztésekért felelős kormánybiztos a Sport TV Mai helyzet című műsorában.
A végső döntés értelmében a stadion a stadionban koncepció szerint épül meg az új Puskás Ferenc Stadion, egyedülálló épület lesz a világon. Vígh László elárulta, hogy két helyen már próbálták ezt a konstrukciót, de ott a régi és új falak közötti teret nem tudták megtölteni tartalommal. Itthon ez a Nemzeti Olimpiai Központ 38 hektáros területén van, ahol a tornászok, a vívók, az asztaliteniszezők, az öttusázók, a judósok, a birkózók az úszók, a vízilabdázók és az atléták is megtalálják majd itt a helyüket, és nemzetközi versenyekre alkalmas létesítményeik is lesznek. Az atlétika nem fér el a régi és az új stadion között, ennek önálló épületegyüttest építenek. „Ez azt jelenti, hogy befordítjuk az atlétika stadiont a megfelelő tájolásába, mert ez ma nem a megfelelő, és kap egy 5000 fős lelátót, ami magyar bajnokság és akár Eb megrendezésére alkalmas lesz. Előkészítjük azt a területet, – ha esetleg nyer világbajnokságot, vagy pályázni szeretne az atlétika szövetség – hogy akár 35 ezer fős lelátót is meg tudjunk építeni. Ez nem fér be a stadion területén belülre, a két fal közé, de az összes többi más sportág lehet azt mondani, hogy elfér” – mondta a kormánybiztos, és elárulta, hogy a mostani létesítmények is megmaradnak. A Millenáris Velodromot felújítják, a Gerevich Aladár Sportcsarnok is megmarad és fejlesztik, illetve úszó- és vízilabda-központot is terveznek a területre.
„Mi úgy gondoljuk, hogy mivel ez a Nemzeti Olimpiai Központ része, mi olyan stadiont fogunk építeni, ahol egymástól párhuzamosan meg tud férni akár egy bajnoki vagy válogatott labdarúgó-mérkőzés, akár egy vívó edzés” – mondta a Mai helyzetben Vígh, hogy egyszerre több funkciót is el kell látnia az épületnek. Kifejtette, hogyan lehetséges ez. – Két létesítmény együttes lesz egyben. Lesz egy stadion külön bejárattal, külön stadionbiztonsági rendszerrel, külön kártyaleolvasó, fizetési eszközökkel, és lesz egy külön edzésközpont, amit megfelelő eszközökön be lehet járni. Így van értelme, így van létjogosultsága a Puskás-stadion rendezvényeinek és mellette az olimpiai központ funkciónak.”
Vígh László azt is elmondta, hogy a Puskás Ferenc Stadiont és a Nemzeti Olimpiai Központot egy létesítményként kezelik, de tudni kell, mennyibe kerül az egyik és a másik. „A stadionra az UEFA és FIFA által megerősített árakat, a székenkénti 3-4 ezer eurót tudom mondani. Az olimpiai központnak pedig attól függően, hogy hány négyzetmétert fogunk beépíteni, 8 és 10 milliárd forint között lesz az ára” – árulta el az anyagiakról, majd hozzátette, a beruházás után az üzemeltetés sokkal olcsóbb lesz, mint jelenleg, ez is egy fontos cél.

A szerzőről

Szólj hozzá

Kapcsolódó bejegyzések

Scroll to Top