Veréb István bronzérmes

Veréb István harmadik lett a szabadfogásúak 84 kilós kategóriájában, ezzel megszerezte a magyar csapat első érmét a Papp László Sportarénában zajló birkózó-világbajnokságon. A keddi nap másik két magyarja, Ligeti Dániel (120 kg) és Molnár József (60 kg) korán kiesett.

A szombathelyi birkózónak nehezen indult a napja, a 32 között ugyanis óriási csatára kényszerítette az a venezuelai Jose Diaz Robertti, akitől tavaly az olimpiai kvalifikációs tornán kikapott. Robertti vezetett is ellene, de passzivitásért végül leléptették, így Veréb továbbjutott, a nyolcaddöntőben azonban nem bírt a későbbi győztes ukrán Ibragim Aldatovval (0-6).
A vereség ellenére a magyar a vigaszágon újabb lehetőséget kapott, s élt is vele: az első körben az észt Jevgeni Soltrukot nagyon simán (8-0), majd a kétszeres Európa-bajnoki ezüstérmes örmény Musa Murtazalijevet óriási csatában – 2-1-es magyar vezetésnél – leléptetéssel győzte le.
A bronzmérkőzésen a 74 kilóban Pekingben olimpiai harmadik fehérorosz Murad Gajdarov várt rá, akivel szintén nagy küzdelmet vívott. Az első három percben Veréb gyönyörű földre vitellel szerzett 2-0-s vezetést, végül 2-1-es győzelmet aratott, így pályafutásának eddigi legnagyobb sikerét érte el.
Az Európa-bajnoki ezüst- és bronzérmes Ligeti Dániel jól kezdett, a Puerto Ricó-i Edgardo Lopez Morellt 25 másodperc alatt tusolta, a folytatás azonban nem sikerült. A nyolcaddöntőben a kínai Teng Csi-vej ellen hiába vezetett az első három perc után 2-0-ra, a szünet után a kínai fordított és 7-2-re nyert. Ligeti legyőzője a következő fordulóban kikapott, ezzel a szombathelyi nehézsúlyú kiesett – tudósít az MTI.
A 21 éves Molnár József a 32 közé jutásért birkózott először, s bár több szép akciót is bemutatott, 10-5-re kikapott, fehérorosz legyőzője pedig a következő körben vereséget szenvedett, így a magyar kiesett.
Szerdán az olimpiai bronzérmes, idén Eb-második Hatos Gábor (74 kg) zárja a szabadfogású magyar csapat szereplését. Mellette a nők 48 kilós kategóriájában Dénes Mercédesz, az 51 kilóban pedig Kőrösi Kitti lép szőnyegre a harmadik versenynapon.