Búvárúszó-vb: Négy magyar érem eddig…

Eddig négy érmet szereztek a magyar búvárúszók a Kazanyban zajló CMAS Játékokon, azaz a búvársportok világbajnokságán.

Senánszky Petra és Kanyó Dénes nem sokat pihenhetett a kolumbiai Világjátékok után, mindkét sportoló már begyűjtött egy-egy érmet Oroszországban. Senánszky a 200 méteres uszonyos gyorsúszásban ezüstérmes lett, új országos csúccsal (1:43.79 p.). Ugyanitt Varga Krisztina bronzérmet szerzett. Kanyó Dénes is dobogóra állt, a szegediek versenyzője a 400 méteres felszíni kategóriában harmadik lett.

A tájékozódási búvároknál Gurisatti Lilla remekelt az 5 bójás versenyszámban és végül ezüstérmet nyert.