Keresés
Close this search box.

3 aranyérem a nyitónapon

Pompásan kezdett a magyar csapat a Koppenhága mellett zajló maratoni világbajnokságon. Az ifjúsági mezőnyben három számból háromban győztek a mieink és mellette rengeteg értékes helyezést is szereztek.

Háromból három. Az egyéni ifjúsági versenyszámok után a magyar aranyérmek szempontjából így állt a mérlegünk a világbajnokságon.

Az ifi K-1-esek 21,5 kilométeres versenytávján Petró Ádám megvédte tavalyi világbajnoki címét. A Váci Hajó versenyzője olyan erős mezőnyben győzött, hogy a gyorsasági világbajnokság 1000 egyes döntőjének 4 résztvevője is ott volt a 46 induló között. A B-egységként rajthoz álló Koleszár Mátyás is az élbollyal együtt ért célba harmadikként, a két magyar versenyző között a belga Peters lett a második.

Női ifi K-1 17,2 kilométeren magyar szempontból hasonló eredmény született. Győzött és ezzel megvédte világbajnoki címét a győri Takács Tamara dél-afrikai riválisa előtt. A másik magyar lány, Czéllai-Vörös Zsófia az egyik futásnál hibázott, ezért szakadt le a vezető duóról, de így is meg tudta szerezni a harmadik helyet.

Az ifjúsági gyorsasági világbajnokságon arany- és ezüstérmet szerző Khaut Kristóf maratonban is világbajnok lett C-1 17,2 kilométeren. A magyar versenyző végig úgy irányította a mezőnyt, hogy számára minden a legjobban alakuljon, a végén hatalmas hajrával biztosította be újabb idei aranyérmét. A szám másik magyar indulója, Paufler Norbert még a múlt heti betegségéből lábadozik, ezért nem került a dobogó közelébe, a 9. helyet szerezte meg.

A női K-1 U23-as versenyszámban peche volt Horváth Noéminek. Az egyik bóját rossz irányból kerülte meg, mert előtte leszorították, ezért 15 másodperces büntetést kapott, leszakadt az élbolyról és negyedik lett. Váczai Enikő pedig nem tudta befejezni a futamot, leesett a vérnyomása, ezért ki kellett állnia a KSI versenyzőjének.

C-1-ben az U23-asok között nagyon rosszul rajtolt Szabó Kristóf és Dóczé Ádám is. Hiába vették együtt üldözőbe az élbolyt, nem sikerült rájuk felérniük. Így egymással „lemeccselve” szereztek negyedik és ötödik helyet. A magyarok háziversenyét az UTE versenyzője, Szabó Kristóf nyerte.

Férfi K-1-ben első éves U23-as versenyzőként a 19 éves Havas Balázs szinte végig tartani tudta a lépést az élbollyal, csak az utolsó futásnál szakadt le a legjobb háromtól és így 4. lett. A másik magyar, Boros Adrián pedig a hatodik helyet szerezte meg.

„Az ifik előtt mindenki megemelheti a kalapját – kezdi napi összefoglalóját Hüttner Csaba utánpótlás kapitány. Főleg Petró Andrást kell kiemelnem, aki nagyon erős mezőnyben védte meg a címét. Takács Tamara és Khaut Kristóf is esélyeshez méltóan versenyzett, mondhatjuk, hogy oktatták a mezőnyt, de nagy dicséret illeti a bronzérmet szerző Koleszár Mátyást és Czéllai-Vörös Zsófiát is. Az U23-asok között is a férfi kajakos indulót szeretném kiemelni. Havas Balázst alig maradt le a dobogóról, ami 19 évesen nagy teljesítmény. Ha ő beleérik ebbe a mezőnybe, akkor hosszú távon a világ egyik legjobb maratoni kajakosa lehet.”