Keresés
Close this search box.
pexels sk 814133

Gaál Zsóka kilencedik lett a gyorssakk Európa-bajnokságon

Gaál Zsóka a kilencedik helyen végzett a felnőttek között a monacói gyorssakk Európa-bajnokságon, a húsz éven aluliak mezőnyében pedig második lett.

A 18 esztendős Gaál Zsóka teljesítményének értékét mutatja, hogy a rapid Eb-n a 49. kiemelt volt, mégis bekerült az első tízbe. Az Eb-n 30 ország 143 játékosa ült asztalhoz.

„A 11 fordulóból tízben címviselővel játszottam, akik ellen 7,5 pontot szereztem, 1 vereség, 5 döntetlen, 5 győzelem a mérlegem. A 20 éven aluli játékosok között 2. lettem. Nagyon tanulságos verseny volt. Örülök, hogy a 2026-os évem sikeresen kezdődött!” – írta Facebook-oldalán az elmúlt év legjobb magyar női sakkozója.

A villámsakk Eb-t a holland Eline Roebers nyerte, gyorssakkban pedig a georgiai Nino Batsiashvili bizonyult a legjobbnak.

Forrás: MTI, nyitóképünk illusztráció

A szerzőről

Szólj hozzá

Kapcsolódó bejegyzések

Scroll to Top