Rakonczay Gábor most még egyszer utoljára a vízre száll, egy kabinnal rendelkező speciális kenuval, amit eredetileg Fa Nádor tervezett és épített. Majd Gábor a 2012-es 77 napos óceán átkelés tapasztalatai alapján átépített, új kabinnal, tőkesúllyal, kormányrendszerrel, valamint a létező legmodernebb technikai eszközökkel szerelte fel és a “ 42 “ névre keresztelte! 2024 januárjában 1400 kilométeres úton tesztelte miközben Portugáliából a Kanári szigetcsoporthoz evezett.
Az expedíció hajósát, Rakonczay Gábort jól ismerik már az extrém sportok világában. 18 évvel ezelőtt ült hajóba először és vágott neki a nagy kékségnek, akkor az első magyar páros óceánátevező csapat tagjaként. Ezt négy óceán átvitorlázás követte, majd egy speciális kenuval Gábor lett a világon az egyetlen ember, aki átkenuzott egy óceánon.
A 18 év alatt további számos extrém sportteljesítmény került a neve mögé, Guinness világrekorder, ultrafutó világbajnok, kétszer átkelt gyalog Grönlandon, majd közel 1000 kilométert gyalogolt az Antarktisz szélétől a Déli-Sarkig. Élményeiből és tapasztalataiból 5 könyv született és eddig 5 országban több, mint 250 ezer ember hallgatta meg előadásait.
Ennek a csodálatos pályafutásnak egy fejezetére rákerül most egy igazi korona, ezzel az utolsó nagy, szinte minden másodpercét megmutató kenus projekttel, az Atlanti-óceánon.
Rakonczay Gábor december 1-jén repül La Palmara, ahonnan december 16-án indul a klasszikus kelet-nyugat irányú, óceán átkenuzás. 5000 kilométer, 65 nap alatt, keresztül az Atlanti-óceánon. Kanári szigetektől a Karib térségi Antigua szigetig tart az expedíció.
Az utolsó nagy expedíció szervezésénél fontos volt Gábor számára a biztonság és az óceánon töltött idő megtervezése. „Számos evezős projektet hajtottam végre, és az azok alatt begyűjtött összes tapasztalatot most besűrítettem egy hajóba, egy expedícióba. A hajó átalakításánál figyelembe vettem a 2007-es 77 napos utam tapasztalatait, plusz a fedélzeten megtalálható a ma elérhető és egy ilyen útra rendelkezésre álló összes technikai eszköz. A technika révén meg tudom az embereknek mutatni, annak idején mi fogott meg, mi vonzott abban, hogy hajóba üljek és evezek. A social media csatornámon folyamatos bejelentkezésekkel, fotóanyagokkal, videókkal szeretném elérhetővé tenni a végtelen óceán és az ott levő élővilág szépségét. Ezzel az úttal, pedig lezárom a hosszú idejű és magasabb veszélyfaktorú projektjeimet. Sport téren a következő években az ultrafutásra akarok koncentrálni, melyben tavaly világbajnok lettem.” – részletezte Gábor az expedíció háttér bemutatását.
A cél nem a gyorsaság, hanem a vizen töltött idő, mely izgalmakkal, élményekkel, megélésekkel és egy korszak lezárásával telik, melynek most a követők is aktív részesei lehetnek. Hiszen szinten naponta online kapcsolatba kerülhetnek Gáborral. A 65 nap alatt folyamatosan nyomon követhető Gábor útja egy több területről bebiztosított nyomkövető rendszer segítségével. Óránként fogja automatikusan küldeni a hajó helyzetpontját és pillanatnyi sebességét, mely link formájában elérhető lesz a Rakonczay Expedíció Facebook-oldalán.
Szólj hozzá