ub3

NN Ultrabalaton – Körbefutották a magyar tengert

Magyar és holland győzelem egyéniben az NN Ultrabalatonon! A 9. alkalommal megrendezett futóversenyen a férfiaknál Jan-Albert Lantink győzött, míg a nőknél Maráz Zsuzsanna szerezte meg az első helyet.

Közép-Európa leghosszabb futóversenyén Jan-Albert Lantink 18 óra 37.06 perc alatt küzdötte le a 220 kilométert, megelőzve a lengyel Andrzej Radzikowskit (18:58:32) és a tavalyi győztes olasz Ivan Cudint (20:01:24). Legjobb magyarként Csécsei Zoltán 22 óra 29.39 perccel negyedik lett.
A nőknél Maráz Zsuzsanna mögött Lubics Szilvia végzett, míg harmadikként a holland Leonie van den Haak ért célba. A csapatok versenyét a Doverhetetlenek nevű alakulat nyerte meg, melynek tagjai 12 óra 41 perc 43 másodperc alatt futották végig a távot.
Még soha nem vettek részt ilyen sokan az Ultrabalatonon. Idén ugyanis 200 egyéni induló, 680 váltó és 400 kerékpáros vágott neki a 220 kilométeres távnak. A nagy érdeklődésre való tekintettel idén először félmaratont is lehetett futni. Vasárnap 11 órakor rajtolt el a 21 kilométeres táv mezőnye Balatonszéplakról, melynek befutója a balatonaligai versenyközpontban volt. Az UB népszerűségét jól jelzi az, hogy a szervezők a verseny biztonságos lebonyolítása miatt az Ultrabalaton előtt már le kellett állítsák a csapatnevezéseket.

ub3

Az Ultrabalatonon aktívan részt vett a Sportime Magazin és a Közösségben az Egészségért program is. Az UB félmaratont Kormány László, a közösségi sport egyik nagykövete nyerte meg, míg a Gazda Ildikó, Hidvégi Katalin, Karagics Judit, Kisgyörgy Mónika, Szakács Tímea alkotta Sportime Joggies csapat sikeresen teljesítette a távot. Rajtuk kívül a Közösségben az Egészségért program több nagykövete is futócipőt húzott.
Balatonakalin, a Sportime nevét viselő szakaszon pedig a magazin munkatársai és a Közösségben az Egészségért program nagykövetei frissítőpontot működtettek.

A 2015-ös UB egyik különlegessége volt, hogy az útvonal a badacsonyörsi Varga Pincészet épületén át vezetett, a résztvevők többek között lefutottak a borospincébe is.