Kiesett az orosz hokicsapat

Meglepetésre hazai jégen kikapott a finnektől, a 3-1-es szerdai negyeddöntős vereséggel pedig kiesett az orosz férfi jégkorong-válogatott a szocsi téli olimpián.

A hazaiak már a harmadik percben vezetést szereztek, Kovalcsuk emberelőnyből bombázott kíméletlenül a léc alá. A finneket azonban nem törte meg a korai gól és Aaltonen révén a 10. percben egyenlítettek, majd a hatodik olimpiáján szereplő Teemu Selänne találatával nem sokkal a szünet előtt a vezetést is megszerezték.
A második játékrészben egyetlen gól esett, itt a 43 esztendős Selänne gólpasszt jegyzett. Az Anaheim Ducks sztárjának ez volt a 41. olimpiai pontja pályafutása során.
A befejező húsz percben görcsösen próbálkoztak az oroszok, de hatékonyság híján egyre inkább erőlködés jelleget öltött a játékuk, és nemhogy egyenlíteniük, de még szépíteniük sem sikerült. Így aztán meglepetésre az oroszok búcsúztak, s a finnek folytathatják a legjobb négy között. Méghozzá a világbajnok svédekkel szemben, akik szerdán elsőként jutottak tovább, 5-0-ra verve a szlovén csapatot.
Jégkorong, negyeddöntő:
Finnország-Oroszország 3-1 (2-1, 1-0, 0-0) Gólszerzők: Aaltonen (10.), Selänne (18.), Granlund (26.), illetve Kovalcsuk (3.)
Korábban:
Svédország-Szlovénia 5-0 (1-0, 0-0, 4-0) Gólszerzők: Steen (19.), D. Sedin (42.), Eriksson (49.), Hagelin (52., 57.)