Fotó: Facebook (BRSE)

Kettős győzelemmel negyeddöntős a Linamar-Békéscsaba

A női röplabda CEV Kupa nyolcaddöntőjének keddi visszavágóján a Békéscsaba 3-1-es diadalt aratott a Béziers otthonában, ezzel pedig kettős győzelemmel jutott tovább a következő fordulóba.

A magyar bajnok és kupagyőztes csabaiak hazai pályán remek játékkal 3-1-re győztek a párharc első meccsén, és a francia bajnoki második helyezett otthonában is kiválóan kezdtek, ugyanis rendkívül szoros csatában, hátrányból fordítva 25-23-ra megnyerték az első szettet.

A második játszmában pontosabban támadott a Béziers, és viszonylag simán egyenlített. A harmadik felvonásban a hazaiak jól sáncoltak, a magyar együttes viszont nagyszerűen szervált, óriási küzdelemben, végig vezetve ismét előnybe került (25-22), és a kupasorozat szabálya szerint ezzel el is döntötte a továbbjutást.

Mivel a legfontosabb kérdés eldőlt, a negyedik szettet tulajdonképpen feladták a franciák, így a Békéscsaba kettős sikerrel lépett tovább.

A mezőny legeredményesebbje a franciák 17 éves, 194 centi magas svéd ütőjátékosa, Isabelle Haak lett 19 ponttal. Magyar légiósuk, Liliom Rita nyolc pontig jutott. A vendégeknél Szakmáry Gréta és az orosz Irina Szmirnova egyaránt 16, Bodnár Dorottya pedig 11 pontot szerzett.

A magyar klubcsapatok közül legutóbb, az 1998/99-es idényben a BSE-nek sikerült a negyeddöntőbe jutnia a CEV Kupában.

A csabaiak a fehérorosz Mincsanka Minszk és az olasz Busto Arsizio párharcának továbbjutójával találkoznak a negyeddöntőben. Az első meccset házigazdaként az itáliai együttes nyerte 3-0-ra, a visszavágót szerdán rendezik.

„Ez a győzelem az egész magyar röplabdáé”

Szasa Nedeljkovic vezetőedző úgy fogalmazott, az egész magyar röplabdáé az a győzelem, amellyel csapata, a Békéscsaba bejutott a női röplabda CEV Kupa negyeddöntőjébe.

„Az út elején sokan csak megmosolyogtak bennünket, de bizonyítottuk, hogy óriási dolgokra vagyunk képesek. Ez a győzelem mindenkié, a városé, a szurkolóké, a klubvezetőké, a szponzoroké, az egész magyar röplabdáé” – nyilatkozta a magyar szövetség honlapján a szerb-magyar kettős állampolgárságú szakvezető.

„Nagyszerű érzés, hogy ezt a mi csapatunk érte el! Múlt év elején nagyon merész célokat tűztünk ki magunk elé, nagyot álmodtunk, és azt gondolom, ebben a pillanatban, ennek a párharcnak a végén a másfél éves munka gyümölcsét learattuk” – tette hozzá Szasa Nedeljkovic.

A válogatott feladó, Tálas Zsuzsanna elmondta, a hazai mérkőzés nehezebb volt, mint a visszavágó. „Hatalmas taktikai csata volt, és látszott, hogy az ellenfelünk is nagyon egységes, jó erőkből álló együttes, ezért is nagy dolog, hogy sikerült kiejtenünk.”

Baran Ádám klubelnök kifejtette, nagyon nagy sikernek tartja, hogy több olyan játékosuk is magas szintre fejlődött, aki néhány éve még nem hitt abban, hogy ekkora eredmények elérésére képes.