A Szeged az Egert búcsúztatva elődöntős

A Kaposvár és a Szolnok után harmadikként a Szeged jutott be a legjobb négy közé a férfi vízilabda Magyar Kupában, mivel a címvédő együttes – a szombati, egri 11-10-es vereség után – vasárnap három góllal nyert az Újszegedi Sportuszodában.

Eredmény, férfi Magyar Kupa, negyeddöntő, visszavágó:
A-HÍD Szeged VE – ZF-Eger 9-6 (3-1, 3-1, 2-2, 1-2)

a legjobb góldobók: Szivós 5, illetve Biros, Varga II. Zs. 2-2
Továbbjutott: a Szeged, 19-17-es összesítéssel

Minimális előnnyel a birtokában, de bizakodva érkezett a legutóbbi ob I-es idény bronzérmesének otthonába a bajnoki címvédő Eger, amelynek fellépésére félezren voltak kíváncsiak a vendéglátók nyitott medencéjének nézőterén – olvasható az MTI Tudósításában.
A hazaiaknál három, a vendégeknél négy újdonsült világbajnok szerepelt, s a nyári barcelonai aranyérmesek közül elsőként Szivós Márton jeleskedett, aki vezetést szerzett a Szegednek. A háromszoros olimpiai bajnok Biros Péter révén ötméteresből javítottak az egriek az első szünet előtt (2-1), Szivós második góljával viszont a második játékrész elején megléptek a Tisza-partiak 4-1-re.
Kettejük külön gólpárbaja folytatódott, ennek nyomán alakult 5-2-re az állás, majd a második negyed lezárásaként a szegediek játékosa negyedszer is betalált, ezúttal kilenc méterről vágta a labdát háríthatatlanul a vendégek kapujába (6-2). Ugyanő jeleskedett a nagyszünetet követően is, amikor – ötödször is eredményes lévén – 8-3-ra alakította az állást. A vb-aranyérmes center, Hárai Balázs módosított 8-4-re a világbajnok csapattárs, és a szegedieknél remeklő Nagy Viktor kapuját bevéve, ám az érdemi egri feltámadás elmaradt, a Szeged összességében magabiztosan győzött 9-6-ra, s került a kupa legjobb négy csapata közé.