Szenzációs játékkal döntős a magyar női válogatott

blank

Szenzációs teljesítménnyel, a hibátlanhoz közeli játékkal bejutott a döntőbe a magyar női vízilabda-válogatott a belgrádi olimpiai kvalifikációs Európa-bajnokságon. Bíró Attila szövetségi kapitány együttese az elődöntőben Olaszországot győzte le öt góllal és a pénteki fináléban Hollandiával játszik az aranyéremért és a riói olimpiai kvótáért.

Fantasztikusan indult a mérkőzés, a magyar kapuban Gangl Edina az első négy olasz lövést hárította, elöl pedig Keszthelyi Rita és Kisteleki Hanna is betalált, az olaszok időt kértek, ezután csökkentették a különbséget (2-1).

A második negyed első fele Illés Annáról szólt, aki két fantasztikus góllal háromra növelte a különbséget (4-1), az előnyből kettőt sikerült megőrizni a félidőre is (5-3).

A harmadik felvonásban korábbi szenzációs teljesítményét is felülmúlta a válogatott, Gangl Edina védhetetlennek tűnő lövéseket is megfogott, az olaszok egy támadáson belül kétszer kerültek emberelőnybe, de a nagyon fegyelmezetten és önfeláldozóan védekező magyar együttes ezt az időszakot is átvészelte, és miközben nem kapott egyetlen gólt sem, elöl hármat szerzett, ezzel gyakorlatilag el is döntötte a meccset (8-3).

A záró játékrész elején az olaszok szereztek gólt, amire Bujka Barbara válaszolt, végleg megtörve az ellenfél ellenállását. A vége 10-5 lett a magyar válogatott javára, amely pénteken Hollandiával találkozik a döntőben.