Vereség a hollandoktól

blank

Nem sikerült jól a bemutatkozása a magyar női vízilabda-válogatottnak az olimpiai kvalifikációs Európa-bajnokságon vasárnap: Bíró Attila szövetségi kapitány csapata első mérkőzésén négy góllal kikapott a világ- és Európa-bajnoki ezüstérmes hollandoktól.

A hollandok az első perctől magukhoz ragadták az irányítást, több mint öt percet kellett várni az első magyar gólra, de ekkor már 3-0-ra vezetett az ellenfél. Az első negyed 4-1-es holland vezetéssel zárult. A folytatásban sem javult a magyarok teljesítménye, a félidőben már 8-3-ra elhúzott a rivális, gyakorlatilag eldöntve a mérkőzést.

A harmadik nyolc percben 11-3 volt az eredmény, amikor a hollandok kivették a mérkőzésből kulcsembereiket, ennek köszönhetően a magyar válogatott fokozatosan csökkentette a különbséget, de a fordításra vagy egyenlítésre nem volt esélye. A vége 14-10 lett Hollandia javára, a magyar válogatott következő ellenfele Görögország lesz kedden.

Fotó: boon.hu