Fotó: Facebook (Hungarian Tennis)

Babos párosban és egyesben is remekelt

Úgy tűnik, hogy a hazai pálya a legjobbat hozza ki Babos Tímeából, hiszen párosban Lucie Safarovával az oldalán villámgyőzelemmel jutott elődöntőbe csütörtökön a 250 ezer dollár (72,7 millió forint) összdíjazású budapesti női keménypályás tenisztornán, mindemellett pedig egyesben is remekelt a magyar teniszezőnő.

A nap utolsó magyar vonatkozású mérkőzése igazi csemegét hozott a BOK Csarnok közönségének, mivel az első helyen kiemelt magyar, cseh duó lépett pályára a szabadkártyás Bukta Ágnes és Stollár Fanny ellen a negyeddöntőben. A meccs 1:1-ig volt kiegyenlített, onnantól pedig a magyar-cseh kettős diadalmenetét hozta, amely ezután már csak egy gémet vesztett. Bukta és Stollár sorra vesztette el adogatását, míg Babosék remekül fogadtak, hosszan játszottak, és esélyt sem adtak ellenfelüknek. A 47 perces találkozót stílszerűen egy Babos-ász és egy fogadhatatlan szerva zárta le.

A győztes duó ellenfele a szombati elődöntőben az ausztrál Arina Rodionova és a kazah Galina Voszkobojeva lesz.

Eredmények, páros, negyeddöntő:
Babos, Safarova (magyar, cseh, 1.)-Bukta, Stollár 6:2, 6:0

Babos könnyed sikerrel a negyeddöntőben

A világranglistán 33. magyar játékos a török Ipek Soylu (161.) szerdai búcsútatása után a selejtezőből érkezett orosz Anna Blinkovával találkozott, aki váratlanul komoly ellenállást tanúsított. Szinte minden gém szorosan alakult, Babos remek tenyeresei rendre visszajöttek, mígnem 4:3-nál végre összejött a várva várt brék (5:3), aztán a hazai kedvenc gond nélkül kiszerválta a 43 perces szettet.

A folytatásban a WTA-rangsorban 148. ellenfél 2:2-ig bírta a nagy tempót, akkor Babos egy kiváló fogadással kihasználta bréklabdáját, majd egy sima adogatójátékkal megszilárdította előnyét (4:2). A 18 éves Blinkova ettől megroppant, „leadta” a következő szerváját is, így a 23 éves soproni teniszezőnek már csak le kellett zárnia a meccset, ami nem okozott neki nehézséget. A találkozó 1 óra 19 percig tartott.

„Az volt a taktikám, hogy megpróbálom legyorsítani az orosz lányt, a szerváján picit meglepődtem, aztán pozíciót váltottam, és jól meg tudtam támadni a második adogatását, nyomást tudtam helyezni rá” – elemezte a történteket a magyar játékos, kifejtve, hogy pénteken a papírforma szerint Oceane Dodinnel csap össze, akit sokkal jobban ismer Blinkovánál.

„Nagy varázslatot valószínűleg nem fog bemutatni, elég egysíkú a játéka, tiszta erőből beleszáll mindenbe, okos taktikára lesz szükségem” – tette hozzá.

Babosra a pénteki negyeddöntőben a hetedik helyen kiemelt – és szerdán Gálfi Dalmát búcsúztató – francia Dodin (63.) vagy a selejtezőből érkezett német Tamara Korpatsch (162.) vár.