Fotó: Facebook (Babos Tímea)

Babosék döntősök!

A Babos Tímea, Andrea Hlavackova páros 7:6, 6:3-ra győzött a Daria Gavrilova, Aleksandra Krunic ellen vívott elődöntőben a 250 ezer dollár (71,2 millió forint) összdíjazású rabati salakpályás női tenisztorna páros versenyén.

Az első helyen kiemelt magyar, cseh duó a Daria Gavrilova, Aleksandra Krunic ausztrál, szerb kettősnél bizonyult jobbnak két szettben, 90 perc alatt.

A mérkőzésen Baboséknak jött össze először a brék, de helyzeti előnyüket az elveszített szervajátékkal rögtön leadták. A hajrában Babosék 4:5-nél nagyot küzdöttek, hogy elkerüljék az újabb bréket, amivel szetthátrányba kerültek volna. Az 56 percig tartó első játszma végül a rövidítésben ért véget, amelyben Babosék bizonyultak a jobbnak. A magyar játékos és társa a második szettben 2:1-es előnynél elvette az ellenfél adogatójátékát, és 34 perc alatt a játszma végére ért.

Babosék ellenfele a döntőben a Nina Stojanovic, Maryna Zanevska szerb, belga kettős lesz.