Fotó: Facebook (Veréb István official)

Bronzérem került Veréb nyakába

Az újvidéki birkózó Európa-bajnokság keddi nyitónapján bronzérmet szerzett a szabadfogásúak 86 kilogrammos versenyében Veréb István.

A szombathelyi sportoló a helyosztón 2-2-es döntetlent ért el a grúz Dato Marszagisvili ellen, de mivel nagyobb értékű akciót mutatott be ellenfelénél, így ő nyert.

Az hamar nyilvánvalóvá vált, hogy egyenlő erők küzdelmét hozza a bronzcsata, egyik fél sem tudott komoly akciót kezdeményezni. Az első menet vége előtt a 29 éves magyar birkózó elkapta a Londonban olimpiai bronzérmes riválisa lábát, aki viszont az utolsó pillanatban, a szőnyeg szélén kiszabadult a fogásból, és egy kontrával kitolta Veréb Istvánt a küzdőtérről, ezzel 1-0-s előnyre tett szert.

A folytatásban Verébnek sikerült álló helyzetben átkulcsolnia Marszagisvili felsőtestét, amelyből szép dobással megfordította az állást (2-1). A 2012-ben és 2013-ban Európa-bajnok, tavaly bronzérmes grúz egy újabb kitolással ugyan egyenlített, de több akcióra nem futotta erejéből, így a bíró Veréb kezét emelte a magasba. A magyar versenyző a 2013-as vb– és 2014-es Eb-bronzérme után harmadszor állhatott dobogóra világversenyen.

„Köszönöm azoknak, akik az olimpia kudarcos éve után segítettek, a feleségemnek és Ritter Árpinak az edzéseken. Életem legnehezebb versenye volt, mindent, és még annál is többet kiadtam magamból. Bizonyítottam, hogy még oda tartozom, ahová kell, ennek az éremnek súlya van” – mondta Veréb.

Gulyás István szövetségi kapitány úgy értékelt, hogy versenyzője a bronzmérkőzésen birkózott a legjobban, tiszta volt fejben, jó volt a sérült könyöke, bírta erővel is.

A súlycsoport küzdelmét az orosz Dauren Kuruglijev nyerte, aki Veréb Istvánt legyőzte a legjobb nyolc között. Ezen kívül két azeri és egy lengyel aranyérem született a nyitónapon.

A kontinensviadalon péntekig a szabadfogásúak és a nők, a hétvégén pedig a kötöttfogásúak küzdenek.