Fotó: MTI

Fucsovics negyed-, Borsos elődöntős

Fotó: MTI

Két szettben legyőzte Fucsovics Márton a német Mathias Bachingert a budapesti 64 ezer euró (19,7 millió forint) összdíjazású ATPchallenger férfi tenisztorna nyolcaddöntőjében. A csütörtöki versenynapon egy másik magyar siker is született, hiszen párosban Borsos Gábor bejutott az elődöntőbe.

Az egyesben utolsóként állva maradt magyar játékos – aki 163. a világranglistán – az ATP-rangsor 438-adikjával csapott össze csütörtökön a BOK Csarnokban. A hazai teniszező előzőleg a nyitókörben átmentette remek formáját a hétvégi, pozsonyi Davis Kupapárharcból, amikor két egyes és páros mérkőzését is megnyerte, és magabiztosan nyert az olasz Lorenzo Giustino ellen. A csütörtöki nyolcaddöntőben aztán a selejtezőből érkezett német Mathias Bachinger várt rá, aki az első fordulóban a negyedik helyen kiemelt olasz Thomas Fabbianót verte könnyedén.

A nyíregyházi játékos – akinek szerdán volt a 25. születésnapja – 3:3-nál, „semmire” vette el ellenfele adogatását, majd 5:3-nál ismét három bréklabdához – egyben szettlabdához – jutott. Rögtön az elsőt kihasználta, így 32 perc alatt övé lett az első játszma.

A másodikban feljött a német, az első két Fucsovics-adogatójátékban bréklabdákhoz jutott, de egyikkel sem tudott élni. A magyar teniszező egy gyönyörű lecsapással 3:1-re, majd egy „semmire” hozott szervagémmel 5:2-re elhúzott, és 5:3-nál a meccsért adogatott. Ekkor ismét hárítania kellett két bréklabdát, de ezúttal is sikerrel járt, és 1 óra 20 perc alatt megnyerte a mérkőzést.

Szerdai születésnapjáról Fucsovics elmesélte, hogy nem ünnepelt, hanem hazament, és lefeküdt aludni.

„Kimerítő hétvégén vagyok túl, kicsit legyengült az immunrendszerem, és bujkál bennem valami, van egy kis torokfájás és megfázás, de a meccsekre összeszedem magam” – mondta győzelme után. „Részben emiatt próbáltam rövidre fogni a pontokat, ráadásul Bachingerről tudtam, hogy szeret hosszú labdameneteket játszani. Az volt a taktikám, hogy figyelek a szervámra, és egy-egy fontos bréket megpróbálok összehozni.”

Negyeddöntőbeli ellenfeléről, a nyolcadik helyen kiemelt Luca Vanniról Fucsovics azt mondta, hogy az olasz magas, remekül szervál, de nem mozog túl jól.

„Ha pályára hozom a ritörnöket, és tartom a labdát, akkor van esélyem. Fitt vagyok, várom a meccset” – tette hozzá.

Eredmény, nyolcaddöntő:
Fucsovics MártonMathias Bachinger (német) 6:3, 6:3

Borsos Gábor párosban bejutott az elődöntőbe

Az egyesben kedden kiesett magyar játékos és társa, a bosnyák Mirza Basic a párosok versenyének nyitókörében Fucsovics Mártont és Gödry Leventét verte két napja. A nyolc között aztán nagyon nehéz ellenfelet kaptak Roman Jebavy és Igor Zelenay személyében, a második helyen kiemelt cseh, szlovák duó ugyanis szerdán magabiztos játékkal, 7:6, 6:0-ra verte Balázs Attilát és Kisgyörgy Gergelyt.

A csütörtöki meccsen Jebavyék ugyanott folytatták, ahol szerda este abbahagyták: 6:0-lal kezdték a negyeddöntőt is a szabadkártyás Borsosék ellen. Innentől azonban kiegyenlítetté vált a meccs, a második szett rövidítésben dőlt el. Ebben egy lecsapásnál Jebavy hatalmas „luftot” ütött, és a magyar, bosnyák kettős szettlabdához jutott. Ezzel még nem éltek, de a harmadikkal már igen, így jöhetett a tíz nyert pontig tartó döntő rövidítés. Borsosék hamar 6-1-re elhúztak, és előnyüket már nem adták le, így 1 óra 6 perc elteltével ők ünnepelhettek.

Eredmény, páros, negyeddöntő:
Borsos Gábor, Mirza Basic (magyar, bosnyák)-Roman Jebavy, Igor Zelenay (cseh, szlovák, 2.) 0:6, 7:6 (8-6), 10-3 – döntő rövidítés