MTI fotó: Kovács Anikó

Olasz sikerek, ötödikek a magyarok

A férfiak és a nők mezőnyében is olasz győzelem született a Balatonfüreden rendezett szombati nyíltvízi úszó világkupán, legjobb magyarként Rasovszky Kristóf, illetve Olasz Anna is az ötödik helyen csapott célba.

A Magyar Úszás Napján lebonyolított 10 kilométeres viadalon az olimpiai számot a férfiaknál a 47 fős mezőnyben Simone Ruffini nyerte 1:50:25.04 órás teljesítménnyel, a rendkívül szoros befutóban a német Andreas Washburgert, illetve a kanadai Richard Weinbergert megelőzve. Rasovszky Kristóf nem sokkal mögöttük, 1:50:35.36 órás időeredménnyel érkezett a célba.

A nőknél harmincan ugrottak a Balaton vízébe, a győzelmet rendkívül magabiztosan, 11 másodperces előnnyel szerezte meg a szintén olasz Rachele Bruni. Legjobb magyarként Olasz Anna az ötödik lett 2:00:13.27 órás eredménnyel, közvetlenül a szám világbajnoka, a brazil Ana Marcela Cunha mögött csapott célba.

A szám londoni olimpiai bajnoka, Risztov Éva a nyolcadikként zárt, 2:00:16.16 órás idővel.