Fotó: Facebook (Fanny Stollár)

Stollár már a második fordulóban

Stollár Fanny két játszmában, 6:3, 7:5-re legyőzte az amerikai Asia Muhammadot, ennek köszönhetően biztosította helyét a 776 ezer dollár összdíjazású (224,5 millió forint) charlestoni női salakpályás tenisztorna második fordulójába.

Az 1 óra 41 perces összecsapáson a világranglistán 282. magyar játékos az első szettben magabiztosan, 6:3-ra győzött. Stollár a másodikban is kiválóan teniszezett, s 5:4-nél már a meccsért adogathatott, ám három mérkőzéslabdát is elpuskázott, így a rangsorban 133. riválisa egyenlített. A 18 éves tehetség azonban nem esett össze, rögtön elvette ellenfele adogatását, a következő szervajátékában pedig már nem hibázott.

Stollár a második körben a negyedik kiemelt orosz Jelena Vesznyinával csap össze a legjobb 16 közé kerülésért.